Знущання над майбутніми водіями або як у Рівному отримати медичну довідку на водійське посвідчення

08.08.2016

Знущання над майбутніми водіями або як у Рівному отримати медичну довідку на водійське посвідчення

Моя стаття не претендує на стовідсоткову точність викладу подій та відверту об`єктивність, адже це мої думки та переживання. Водночас вирішила поділитися з читачами тим, що насправді наболіло в моїй душі.

Нині багато говорять про реформування медицини, про те, якою повинна бути заробітна плата медиків та якість надання медичних послуг. Водночас я завжди в таких дискусіях особливо не займала жодної зі сторін: не захищала пацієнтів, які час від часу і самі “нариваються” на грубість і не возвеличувала медиків, які часто далекі від тих принципів, які вони б повинні були пропагувати. Я довго мовчала, доки не стикнулася з медичною системою “лицем до лиця”.

Одного доброго дня вирішила Оля записатися на курси водіння. Модерновий світ вимагає того, щоб сучасні жінки були мобільними і теж вміли їздити на авто. Перший крок до омріяного посвідчення водія я зробила — записалася у автошколу. Водночас за цим слідувало наступне питання — отримати медичну довідку на водійське посвідчення. У поліклініці №3, що знаходиться на мікрорайоні Ювілейний, дізналася про те, що сам бланк на проходження медичного огляду видається тільки після отримання сертифікатів наркогогічного та психічного диспансерів.

Тут і починається “захоплююча подорож”, яку можна з легкістю “охрестити” сім кіл пекла. Рівненський центр психологічного здоров`я населення у Рівному знаходиться на вулиці Дубенська, проте знайти цей заклад без допомоги людських підказок вам буде досить складно. Зайшовши у приміщення, шукайте реєстратуру — там вас внесуть у базу і дадуть вам квитанцію на оплату психічного огляду. Вартість його складає 55 гривень. Проте в реєстратурі чи десь в іншому кабінеті в диспансері вам цей огляд оплатити не вдасться. Для цього треба повертатися на перехрестя вулиць Дубенська — Макарова (це найближче відділення банку) чи шукати інше місце, щоб оплатити цей огляд. Після оплати ви маєте повернутися до диспансеру, де вам випишуть сертифікат і, звісно ж, запитають, чи ви маєте якісь скарги.

Наступний сертифікат, який треба отримати для того, щоб тільки отримати бланк на довідку – сертифікат з наркологічного диспансеру. Заклад знаходиться на вулиці Студентській. Процедура подібна до тієї, яку проходиш у психіатричному диспансері. Записуєшся у реєстратурі — отримуєш квитанцію на оплату огляду — 50 гривень і ідеш оплачувати рахунок. В цьому випадку повторюється та ж ситуація, що і при отриманні першого сертифіката — для того, щоб оплатити рахунок за огляд треба йти до найближчого відділення банку та провести оплату. Будьте готові, що до кожного з рахунків можна додати ще по 10 гривень комісії за послуги банку. Тим самим сертифікати вам обійдуться у 125 гривень.

З сертифікатами ви повертаєтеся у лікарню, пред`являєте їх, додаєте ще одну фотографію і тоді маєте шанс отримати довідку для проходження медичного огляду. Але тут ще один нюанс — ця довідка коштує 110 гривень і рахунок про оплату довідку відразу ж “майорить”, прикріплений до вашої довідки про медогляд.

Далі огляди у окуліста, лора, невропатолога, хірурга та після проходження всіх лікарів — заключення терапевта. Крім того, потрібно зробити кардіограму серця та здати чотири аналізи — загальний аналіз сечі, загальний аналіз крові, аналіз крові на вміст глюкози, аналіз на групу крові і резус фактор.

Особливих проблем з проходженням медичних оглядів у лікарів в мене не було. Скарг до лора чи хірурга не спостерігалося. У невропатолога до кінчика носа я з легкістю дістала, а у окуліста виявилося, що у мене дуже хороший зір. Цікавим був випадок у окуліста, коли вона запропонувала перевірити знання кольорів та форм. Лікар показала малюнок і запитала, що я бачу. Після моєї відповіді — на зеленоватому фоні, перевернутий трикутник червоного кольору з цифрою 38 на жовтому фоні…Додаткових питань чи картинок мені вирішили більше не показувати.

Обстеження серця відбулося без проблем, з аналізами ж виникла ледь не детективна історія. Підійшовши в лабораторію, я пояснила, що зовсім нещодавно пройшла всі ці обстеження, на що почула відповідь — що все це добре і мені їх в довідку впише терапевт. Вистоявши добрячу чергу до терапевта, бо той, що відповідає за проходження медичних оглядів, у відпустці, мене відправили до старшої медсестри поліклініки. Вона ж в свою чергу теж не змогла переписати аналізи і відправила мене в той кабінет, де видають довідки. Але детективна історія продовжилася далі і коло замкнулося. Мене знову відправили в дабораторію, адже тільки там, як виявилося мені можуть допомогти. А далі найцікавіше — переглянувши дослідження, які в мене були наклеєні в амбулаторну карту мене запевнили, що це не їх обстеження. Попри те, що там було конкретна печатка медичного закладу — поліклініка №3 (або якщо говорити офіційно — Медичний центр “Ювілейний”), мені почали тонко натякати на те, що ледь не я сама виписала собі ці аналізи і тихенько вклеїла їх у свою амбулаторну карту. Далі ще нюанс — за вказаними датами у журналі обліку мої обстеження так і не знайшли. Як же тоді ведеться їх реєстрація?!

І тут я просто не витримала, це напевно перший раз, коли я в зрілому віці плакала у медичному закладі. Але сил моїх справді вже не лишалося. Мене направили знову здати аналізи. Думаю чи хочу вірити, що цього разу на них будуть всі печатки. І завтра мене чекає вже останню “коло скитання” для отримання довідки — результати аналізів та заключення терапевта.

Тепер я розумію, що медична система країни потребує негайного реформування. Звісно, “прибрати всіх” не вихід, я знаю купу професіоналів і гідних лікарів, але так, як є зараз — не повинно бути. Виявляється стати водієм ще складніше, ніж я думала, адже ще до початку навчання я отримала стрес, який треба точно відпоїти валеріаною, або хоча б “вилити” свої думки у блозі, як я зробила це цього разу…

 

, , , переглядів: 3 171

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *