Як україномовний гурт «Дзідзьо» із заходу на схід їздив

09.04.2014

Як україномовний гурт «Дзідзьо» із заходу на схід їздив

Як україномовний гурт «Дзідзьо» із заходу на схід їздив Україну можна любити на словах, а можна й на ділі. Упродовж останніх більш як двох місяців, а саме з 9 лютого до 8 квітня, я мав честь долучитися і бути свідком того, як музиканти-улюбленці молоді, україномовний гурт «Дзіздьо» гастролювали по усій Україні, прищеплюючи любов до української сучасної пісні та всього українського у ці буремні часи. Часи, коли більшість представників вітчизняного шоу-бізнесу поховалися через останні події у країні. У нас народилася ідея об’єднати Україну, зробити свій вклад на підтримку українського в цей складний для країни період, піднявши патріотичний дух наших земляків.

Як відомо, гурт «Дзідзьо» має найбільший фан-клуб в Україні. Тобто це люди, які є кумирами, які приречені вести за собою, вчити чомусь, подавати приклад для наслідування. У16 містах, від Ужгорода до Харкова, від Чернівців до Полтави, від Ковеля до Вінниці музики їздили із патріотичними закликами до об’єднання українців і збереження цілісності неньки-України, неділимості нашої землі.

І на заході, і в центрі, й на сході України артисти збирали повні зали, отримували аншлаг, переповнені зали та балкони. Цей всеукраїнський тур можна назвати не інакше як «туром єдності», адже в його основі лежала ідея нагадати кожному українцеві у кожному регіоні країни, що ми єдина сильна нація, а українська мова – це наше багатство.

У понеділок під кінець нашого турне ми завітали до Харкова. У той час, коли у центрі міста у місцевому парку імені Т.Шевченка гурт «Дзідзьо» розливався українською піснею і закликами не підтримувати сепаратизм, у п’ятисот метрах звідти відбувалося захоплення Харківської ОДА проросійськи налаштованими молодчиками.

Національна ідея, сила українського духу у цей час вирувала в самому серці першої столиці України, поруч із прапорами іноземного окупанта і містечкового політичного божевілля.

Вечір минувся без ексцесів, навпаки, кожен харків’янин, залишаючи дійство, мав палаючі очі і байдужість до закликів триколорних терористів.

Патріотичний тур хлопців із гурту «Дзідзьо» доходить до завершення. За цей час вони відвідали 16 міст із заходу на схід. Якби кожен артист, який любить Україну, у цей час узяв собі за мету вийти до людей, до своїх прихильників, можливо мешканці таки званих «проблемних» областей пригадали б, за що вони колись любити країну, у якій живуть. І не біснувалися, бігаючи із російськими прапорами у руках.

У Харкові проходять не лише проросійські, а й проукраїнські мітинги (7.04.14, фото автора)

Дзідзьо свого часу сказав: «Де б я не був, в Україні чи закордоном, на заході чи на сході, я говорив, говорю і говоритиму за українську мову і за Україну». Давайте озброїмося такою ж позицією і нашу Україну ніщо не зламає.

Роман Яворський, організатор всеукраїнського туру гурту «Дзідзьо»

переглядів: 1 844

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.