«Українські записники» Емануеля Граффа

12.04.2018

«Українські записники» Емануеля Граффа

Щорічно культурний французький центр «Альянс Франсез Рівне» проводить фестиваль «Французька весна в Україні». В рамках культурної програми фестивалю Рівненська обласна бібліотека для молоді провела цікаву зустріч з франко-швейцарським режисером-документалістом Емануелем Граффом.Рівнянам вже відома його творчість по фільму «Саша Х. Крила на Майдані», присвячений нашому земляку, Герою Небесної Сотні Олександрові Храпаченку.

І ось в холі молодіжної бібліотеки знову прем’єра. Новий фільм Емануеля Граффа «Українські записники» представила директор «Французького альянсу» в Рівному Надія Чумак. Стрічка складається з 4-х частин − 4 ситуації, 4 перехресні погляди, де в центрі уваги постає Україна.

Глядачі дізналися про моторошну історію трудового табору часів Другої світової війни Бан Сан-Жан, де поховано понад 20 000 в’язнів, в основному з України, про життя української діаспори у французькій Лотарінгії та правову допомогу від швейцарської неурядової організації «Вівере» тим українцям, які потрапили під різного роду насильницькі дії в країнах Західної Європи.

Проте, мабуть, головними героями фільму є українська емігрантка Анна та її маленький син Рома, які подорожують зі швейцарської Лозанни через Майдан у Києві до її рідного Харкова. Інтрига в тому, що вона – українка стала дружиною француза Емануеля, режисера фільму, а його син Роман народжений в Швейцарії.Так вибудовуються людські мости між Східною та Західною Європою.

Фільм викликав багато емоцій у аудиторії. Тому після показу Емануель Графф отримав безліч запитань щодо його творчості на кінематографічній ниві, історії створення стрічки, популяризації української культури в Європі. Перекладачем заходу була його дружина Анна, а син Роман був поруч.

     

переглядів: 471