У Рівному презентували сайт пам`яті полеглих за Україну краян

21.09.2016

У Рівному презентували сайт пам`яті полеглих за Україну краян

 

У Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація сайту «Революція гідності. Війна. Рівненщина» (http://memory.rv.ua). Це біографії та історії місцевих воїнів, які віддалі свої життя за Україну. На сайті можна знайти різноманітні публікації, архівні дані, замітки в пресі та посилання на відеоматеріали, особисті архіви полеглих Героїв.

– Ідея створити сайт з’явилася ще у 2015 році, коли ми дивилися невтішні новини зі Сходу, коли ширився волонтерський рух. Хотілося самому зробити таке, щоб бути корисним. Сайт був створений дуже швидко, за місяць. Тут розміщено 103 історії людей, які народилися або жили на Рівненщині. Це люди різного віку: найстаршому виповнилося 55 років, а трьом хлопцям – лише по 20 років, – розповіла автор ідеї створення сайту та організатор Раїса Щербан.

Сайт створений Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою, центральними районними та міськими бібліотеками області. Технічною розробкою сайту займалася Комп’ютерна Академія «ШАГ». В структурі інформаційного ресурсу присутні рубрики: «Майдан», «АТО» (інформація по районам та містам області), «Героям присвячується» (поезія, відеоматеріали). Через форму «Контакти» користувачі мають можливість надіслати інформацію, яка доповнить сторінки сайту про загиблих земляків.

– Питання історичної пам’яті зараз дуже актуальне. Для бібліотек це дуже важливо, тому що ми весь час маємо справу з історично пам’яттю. Ми розуміємо, що вже сьогодні абсолютно яскраво видно як незнання історії своєї країни приводить до тяжких наслідків у суспільстві, – говорить директор Рівненської обласної бібліотеки Валентина Ярощук.

Присутні на презентації гості висловили сподівання, що розділ сайту «АТО» вже не буде поповнюватись новими Героями, а майбутні покоління через десятки років пам’ятатимуть подвиг своїх земляків, що віддали життя за рідну землю.

Детальніше про презентацію читайте на ГОЛОСНО згодом.

Текст та фото: Миколи Брежицького

переглядів: 635

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.