У Рівному лунав голос Ніни Матвієнко

25.02.2013

У Рівному лунав голос Ніни Матвієнко

25 лютого 2013 року в залі Рівненської музичної школи № 2 відбувся благодійний концерт Ніни Матвієнко у рамках творчого вечора поетеси Марії Рудак. На концерт могли потрапити усі бажаючі.

Цікавим був виступ Марії Рудак. У її віршах є і краса українського села, і мальовнича природа, і нелегка доля заробітчанки, кохання та зрада, але найзворушливіші рядки вона присвятила матері. І, коли читала їх, душа плакала. Своєю майстерністю володіння українським словом Марія Рудак заворожила усіх присутніх у залі.

Але всі з нетерпінням чекали на виступ відомої співачки. Аж ось вийшла найочікуваніша гостя – Ніна Матвієнко. Залунала пісня «Ой, летіли дикі гуси», зал завмер, а потім вибухнув гучними оплесками. Співачка розповідала про власне нелегке дитинство. Казала, що така маленька, бо в дитинстві батьки навантажували важкою працею і «добряче били», бо такі в них були методи виховання. Тому й не виросла високою. В сім’ї було 11 дітей, а Ніна народилася п’ятою. Батькам доводилося вже змалечку привчати старших дітей доїти корову, допомагати по господарству. З власного життєвого досвіду Ніна Матвієнко давала поради молодим дівчатам, старшим жінкам. Розповіла, що захоплюється книгою Е.Свєдєнборга «О Небесах, о мире духов и об аде». Радила дбати про чистоту свого роду. Багато пісень співачка виконувала без музичного супроводу. Кожен присутній міг відчути красу та силу її голосу. А він, насправді, зачаровує, як спів соловейка. Її пісні – кришталики нашої духовності, власне українського менталітету: «Всякому місту – звичай і права», українське бароко ХVІ століття, а наостанок – «Квітка – душа». Від щирого серця співачка бажала усім щастя, і пообіцяла, що обов’язково приїздитиме у Рівне ще багато разів.

 

переглядів: 1 760

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.