У Рівному бібліотека відтворить американський проект «Велике читання»

03.03.2014

У Рівному бібліотека відтворить американський проект «Велике читання»

 26 лютого о 15.00 год. у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці (хол 3-го поверху) відбудеться прес-конференція з нагоди старту проекту «Рівне читає «Пригоди Тома Сойєра» Марка Твена» в рамках американської програми  «Big Read» («Велике читання»).

Програма популяризації книг і читання «Big Read» давно і успішно реалізується у Великобританії та Сполучених штатах Америки. Проект являє собою інформаційну кампанію, що включає ряд публічних та промоційних заходів покликаних популяризувати і пожвавити читання кращих книг всіх часів і народів, що входять до списку «Top 100 books» Програми. Заснована вона була у Великобританії у 2003 році, у 2006 році «Велике читання» вперше пройшло у США. Протягом десяти років публічні бібліотеки «штатів» стають ініціаторами та активними учасниками заходів, що проходять у рамках «Великого читання».

У 2014 році Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека вперше в Рівному ініціює «Велике читання». Для реалізації ідеї було обрано книгу Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра».

Мета проекту – відродити традиції сімейного читання, сформувати читацьку культуру молоді міста, популяризувати твори світової класичної літератури, рекламувати книгу як поєднання читання і дозвілля населення.

Проект триватиме з березня до червня поточного року і закінчиться фестивалем театральних постановок за мотивами твору «Пригоди Тома Сойєра». Переможці міні-вистав отримають е-читанки «Amazon Кіndle» від Посольства США в Україні.

Протягом реалізації проекту планується проведення  творчих презентацій, ігор, голосних читань, вікторин, олімпіади художнього перекладу уривків твору, флешмоб, перегляд екранізацій твору Марка Твена  «Пригоди Тома Сойєра».

Проект реалізується у співпраці з Посольством США в Україні, яким надані кошти на виготовлення інформаційної продукції, проведення заходів із застосуванням сучасних технічних пристроїв (інтерактивна дошка,  iPad-и, електронні читанки «Amazon Кіndle»), підготовку театральних вистав, а також з волонтерами Корпусу Миру.

Місцевими партнерами програми є Управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради, Управління культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради, Дубнівська та Здолбунівська централізована система публічно-шкільних бібліотек.

, переглядів: 837

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.