Стамбул: місто привітне до котів

03.03.2018

Стамбул: місто привітне до котів

Суботнього вечора саме час згадати про щось м`яке, пухнасте та ніжне – про чотирилапих друзів, яких все ніяк не можуть визначити частиною екосистеми ЧаРівного.

 1 березня, у перший день засніженої весни, ми відзначали Всесвітній день котиків-муркотиків. У Рівному пухнастиків усе ніяк не можуть визнати частиною екосистеми міста. Природа, щоправда, зробила це вже доволі давно не чекаючи милості від іншого свого творіння – людини. Поки людина вирішує, чи має хтось, крім неї право на життя у цьому місті, на цій планеті, трапляються на земній кулі цілком притомні та гармонійні приклади співіснування різних живих організмів.

По-справжньому муркотливим прикладом ставлення до пухнастиків є місто, в яке неможливо не закохатися –  Стамбул. Тут котів можна зустріти усюди: на вулицях, у вікнах, у мечетях, у магазинах, на ринкових прилавках, у парках, закладах громадського харчування. Їм вільно бути всюди. Вони ніжаться на сонечку, розглядають людей навколо, смакують залишений їм люб’язно корм.

Чимало вуличних котів мають свою окрему територію, місцеві мешканці дають їм імена та розповідають цікаві історії про чотирилапих. Кожна тваринка легко може знайти собі прихисток на ніч. Вуличні торговці обов’язково виставляють тваринам великі коробки, аби ті мали куди заховатися.

У кожному магазині, ви зауважите окреме місце, де залишають їжу та воду пухнастикам. Ніхто їх не виганяє, не викидає за шкірку на мороз і не розглагольствує, що, мовляв, тваринам не місце поруч із величною і часто немилосердною людиною.

Чи уявляєте собі схожу картину у Рівному?! Зайшли до магазину, а там вас зустрічає…. кіт 🙂 

На жаль, у  ЧаРівному тільки й сподівань, що колись ЧаРівняни зрозуміють, що кожна жива істота має право на життя, а ще й на милосердя та увагу.

Котики – це дуже муркотливо! І згадувати про них треба не лише 1 березня. Надто, коли за вікном така холодна й сніжна весна.

 

, , переглядів: 533