Щасливий

02.11.2015

Щасливий

Ми всі хочемо бути щасливими. Усе своє свідоме життя ми шукаємо щастя, ми бажаємо щастя, ми заздримо чужому щастю, ми створюємо щастя і руйнуємо щастя, називаємо одні міста/країни щасливими, інші ж – нещасними. І коли народжується дитина – їй бажаємо щасливої долі. Але у чому полягає наше уявлення про її щастя: можливо її щастя у достатку, може – у здоров’ї, чи – в коханні, а може – у сім’ї, або ж – у гармонії з собою… А може щастя – то саме життя, і життя – то щастя? А може щастя – то любов у народженні?


Про життя і щастя говорили 31 жовтня, у суботу, у Лабораторії гуманітарних досліджень Рівненської Малої академії наук учнівської молоді під час літературного кафе-презентації роману «Щасливий». Саме в останній день жовтня рівняни, поціновувачі художнього слова, зустрілись із авторкою Гранд-роману «Коронації слова» 2015 року – Вікторією Гранецькою.

Роман «Щасливий», який отримав спецвідзнаку конкурсу «Гранд Коронація – 2015», надруковано у незалежному видавництві української літератури «Нора-Друк». А організувала презентацію Вікторія Назарук, викладач кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія», керівник Рівненської міжшкільної секції МАН «Журналістика». Модератором виступив Олександр Мазур, заступник директора з навчально-методичної роботи РМАНУМ.

 

На офіційному сайті Вікторії Гранецької знаходимо інтригуючу анотацію роману: «Вона — українська дівчина, що виросла у Вінниці й понад усе любить своє місто. Він — азербайджанський хлопець-мусульманин, котрий мріє повернутися у Нагірний Карабах, де залишився його рідний дім. Здавалося б, ці двоє не можуть бути разом — тому що обставини, батьки, кілометри нездоланних шляхів, заборон та упереджень… але вони знайшли одне одного й поєдналися у шлюбі — попри нерозуміння і спротив оточення. Дитина, яка мала б народитися щасливою — адже саме так звучить її ім`я в перекладі українською – приходить у цей світ смертельно хворою. Та, кажуть, у житті не буває випадковостей. Що, як маленькому хлопчику судилося змінити дорослих людей, примирити два різних світи і зробити їх по-справжньому щасливими?»

Проте, сама презентація роману розширила обрії його сюжету: безпосередній контакт із письменницею та проникливими учасниками надали можливість паперовим словам перейти в образи, думки, емоції, запитання від присутніх та відповіді письменниці.

  – Чи готові Ви стати дружиною мусульманина?

  – Я не ділю людей за національною чи релігійною ознакою. Основне – щоб були справжні почуття між чоловіком та жінкою.

  – Чи була у Вас життєва драма, яку б Ви хотіли описати? Чи дозволили б комусь написати про Вас?

  – У моїх книгах немає автобіографічних речей. І нікого б не просила написати про мене :). Якщо я щось напишу зі свого життя – то це буде набагато пізніше.

  – Ви багато пишете про батька. В українській літературі, та й зарубіжній також, я не часто зустрічала, щоб настільки глибоко був змальований образ батька, його почуття…

  – Батьківство – це не лише стосунки батька з дітьми, але це насамперед стосунки зі своїм батьком. Батько героя роману, за національністю азербайджанець, не пробачив сину того, що він одружився з жінкою не свого кола. Попри все, син не втрачає поваги до свого батька. І таке ставлення до свого батька вражає.

– Ваша головна героїня повертається в роздумах до християнства?

– Ні, не повертається. Я, коли працювала над книгою, зрозуміла: неважливо чи з ліва на право чи з права на ліво ти хрестишся, основне – щиро молитися і щиро вірити. «Молитви щирих людей чудодійні», – уже цитую Вам з книги. Головне – вірити. І людині легше тоді нести життєву ношу. Ця книга навчила мене не ділити людей за конфесійною ознакою. Я з католицької родини, але щодо релігії – то в активному пошуку. Я більше покладаюся на себе, ніж на Бога. Але, коли я бачу справді віруючих людей, у мене з’являються сумніви щодо моїх переконань. Сподіваюсь, що я матиму таку віру, яку мали мої головні герої. Щиро бажаю собі знайти відповіді на всі сакральні питання.

  – Чи змогли б Ви змінити віру?

  – Змінювати мені нічого не прийшлося б. Мені потрібно було б заповнити простір. Так, я народжена в католицькій вірі і в мене є багато приємних спогадів про костел і про бабусю. Проте, я залишу за собою право – не зарікатися.

  – Ваші враження від Рівного?

  – Мені дуже сподобалось Лебедине озеро. Я ще сказала: «Як тут добре було б відпочити». Рівне мене надихнуло на відпочинок, але не на роботу 🙂

Наприкінці презентації пан Олександр Мазур щиро подякував чарівній Вікторії Гранецькій: «Я впевнений, що безперечно Ви будете доброю дружиною, незалежно від віросповідання, будете хорошою мамою. Бажаю, щоб Ви були щасливою! А я щасливий, що у стінах Малої академії наук гостювала така письменниця. Дуже вдячні за таку можливість презентації!».

Шановні читачі мого блогу, будьте щасливими і читайте лиш хороші книги, варті Ваших уваги та часу! Роман «Щасливий», безперечно, – одна із цих книг.

 

, , , переглядів: 2 068

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.