Розмалюйте свого бика! А як це зробити, підкаже Елізабет Гілберт

12.11.2017

Розмалюйте свого бика! А як це зробити, підкаже Елізабет Гілберт

Священна і не священна творчість. Натхнення. Величезне значення, яке вкладаємо у свою діяльність і, яке часто розуміємо лише ми самі. Про це та інше на сторінках бестселеру «Велика магія». Цікаво, гортайте, творіть та міркуйте, а поки кілька думок над прочитаними сторінками.

 Інтелект…Аліта… Intellectus.. Аура.. Розум…Творчість…Можна продовжувати цей ряд, наводячи приклади висловів відомих античних мудреців і представників класичної філософії, психоаналітиків і мистецтвознавців, політиків і звичайних мудрих (із багатим життєвим досвідом) людей. Кожен із них висловлював свій погляд на глибинні і дуже спірні поняття, і кожен по-своєму відстоював власну позицію, правда, ніколи не вважаючи її абсолютно правильною. Осягнути філософський зміст питань «інтелект», «творчість», «геніальність» прагне вже не одне людське покоління. Власний досвідний погляд пропонує й авторка бестселеру «Велика Магія» Елізабет Гілберт.

Нестримна енергія чисто жіночої магії змушує замислитися над тим, а чи є місце творчості у твоєму житті, чи маєш ти достатньо сили бачити внутрішню іскорку, талант, Божий дар, та не просто бачити, а ще й дати можливість їй засяяти?! Чи достатньо у тебе сили гортати сторінки життя без остраху?! Чи легко тобі дістати з шафи своєї свідомості скелет, розтрусити порохно і видобути нову ідею?! І чи буде та ідея новою?! Надто якщо йдеться про художнє слово.

У різних риториках та поетиках рекомендують постійно записувати свої ідеї, здободенні міркування, щоб одного разу зібратися із духом, систематизувати їх та видати світові власне бачення його устрою, запропонувати вималювану реальність, зобразити, як у цій реальності могли б вибудуватися якісь стосунки. А можливо, ці злободенні ідеї стануть колись одежею власній Музі. Щоб одного разу ця одіж стала настільки ж знаковою, як розцяцьковані роги бика, якого авторка «Великої магії» зустріла одного разу в Індії.

Під час однієї із численних мандрівок письменниця зустріла чоловіка, єдиним майном якого був бик. Роги тварини були розмальовані яскраво-рожевими та ясно-блакитними кольорами й прикрашені крихітними дзвіночками. Яскравість та оригінальність тварини наштовхнула мандрівницю на думку про важливість постійного творення, експериментів. Бо саме це вирізняє тебе з-поміж інших. «Розцяцькований бик» дозволяє говорити про тебе, запам»ятати тебе, а, отже й твого «бика», твою думку, твоє дітище. Не завжди для цього треба чимало ресурсів та часу. В основі – виключно дія. Найголовніша передумова, аби почати творити, –  сміливість бути собою та вміти довіряти… собі. Так, не комусь збоку, комусь із більшим досвідом, а саме собі, вміти відчути момент, коли рядок уже так і проситься на папір.

Слово написане завжди виглядає звабливіше, аніж затаєне. 

, , , , переглядів: 748