Рівнезнавство: пішохідні екскурсії середмістям.

04.04.2016

Рівнезнавство: пішохідні екскурсії середмістям.

Щороку інтерес до історії Рівного зростає. Частково це пов’язано з відродженням історичного минулого міста та археологічними знахідками, що мали місце під час перебудови центральної частини міста. Бібліотечні пішохідні екскурсії вулицями є спробою узагальнення та поширення інформації про історію та сучасність обласного центру.

З метою розкриття туристичної привабливості Рівненщини, популяризації краєзнавчих видань в обласній книгозбірні з 2014 р. підтримується проект «Живе краєзнавство». В рамках цього проекту бібліотечні фахівці створили та розробили різноманітні туристичні маршрути, в т. ч. й інтерактивні, вулицями середмістя, що ґрунтуються на краєзнавчих ресурсах та розвідках бібліотеки. Головна мета пішохідних мандрівок – відтворення історії рідного міста, його етнічних мовних та культурних традицій, створення позитивного іміджу обласної книгозбірні.
У 2015 р. було проведено понад 50-т екскурсій вулицями Шкільною, Замковою, Симона Петлюри, Михайла Драгоманова, 16 Липня, сакральними спорудами центра міста. Екскурсії проводилися для різних цільових аудиторій – діти, школярі, студенти, вчителі, бібліотекарі, вимушено переміщені особи, люди старшого віку та ін.
Інформація про дату і час проведення тематичної подорожі попередньо розміщується на сайті РОУНБ, на сторінках соціальних мереж та у змі. Зазвичай екскурсійна група складається з 10-20 осіб. Готуючись до заходу, ми обов’язково враховуємо рівень їхніх краєзнавчих знань. Для різних цільових груп обираємо оптимальний варіант лекції, який відповідає запитам слухачів. Під час пішохідної мандрівки бібліотекар розповідає про цікаві архітектурні об’єкти, які розташовані на даній вулиці, про захоплюючі сторінки історії життя видатних рівнян а також пропонує переглянути різноманітні краєзнавчі видання з метою порівняння старого та оновленого обличчя міста. Інколи старожили міста діляться власними спогадами та враженнями про минуле . Зазвичай у слухачів виникають різні запитання щодо теми заходу і бібліотекар дає на них вичерпну відповідь. Після заходу усіх присутніх запрошуємо записатися до бібліотеки та відвідати краєзнавчий відділ, який акумулював широкий репертуар довідкових видань з рівнезнавства. Пропонуємо також знайомитись з краєзнавчими електронними ресурсами бібліотеки. І насамкінець, уся група фотографується на фоні туристичних об’єктів.
Зазначу, що окрім пішохідних мандрівок вулицями, бібліотечними фахівцями підготовлені ще й мультимедійні презентації екскурсій. Зазвичай у такі віртуальні подорожі групи «вирушають» в осінньо-зимовий період або коли є необхідність ознайомитись з декількома вулицями одночасно. Наочним додатком до заходу є книжково-ілюстративна виставка літератури «Вулицями рідного міста». Фотозвіти про проведені заходи розміщуються на офіційному сайті бібліотеки та на сторінках соцмереж. Місцеві телеканали РДТ та Рівне-1 транслювали репортажі про бібліотечні екскурсії.
До слова, серед «заходів вихідного дня» пішохідні прогулянки вулицями Рівного користуються особливою популярністю, адже люди завжди прагнуть заглянути в своє минуле, а то й повернутись в юність. Окрім того, туризм завжди об’єднує людей, що в свою чергу створює позитивний настрій та розширює світогляд. 

Олена Сисюк

, , , переглядів: 1 213

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.