РІВНЕНСЬКА БІБЛІОТЕКА ДОПОМАГАЄ МОЛОДІ ПРАЦЕВЛАШТУВАТИСЯ

01.05.2014

РІВНЕНСЬКА БІБЛІОТЕКА ДОПОМАГАЄ МОЛОДІ ПРАЦЕВЛАШТУВАТИСЯ

 Наприкінці квітня Рівненська обласна бібліотека для молоді спільно з «Волинським ресурсним центром» організувала у Рівному «Ярмарок вакансій та професій». Профорієнтаційний захід, що допоміг молодим людям визначитися з вибором майбутньої професії та познайомитися з можливими роботодавцями фінансувала Програма «Бібліоміст».

 

Захід тривав два дні. Окрім, майстер-класів і тренінгів, на яких молодь міста вчилася презентувати себе як молодих і перспективних фахівців проходили представлення вакансій від провідних підприємств і фірм міста (ВАТ «Рівне-Азот», ПП «Домова служба», ПП «Бош-сервіс», ПП «Електроніка сервіс», ПФ «Мека»).

 

Перший день отримав назву «День кар’єри «Злітна смуга». Його відвідало 120 студентів рівненських вищих навчальних закладів: Вищого професійного училища № 1, Технічного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування, Рівненського ВПУ ресторанного сервісу та торгівлі, ДПТНЗ «Рівненського центру ПТО сервісу та дизайну». Молоді люди отримали навички кар’єрного орієнтування, розвитку комунікативних здібностей, техніки пошуку роботи з використанням сучасних технологій для успішного вибудування кар’єри. Учасники заходу взяли участь у майстер-класах з питань кар’єрного орієнтування та  складання успішного резюме.

 

Руслана Стасюк, виконавчий директор «Волинського ресурсного центру» та співорганізатор заходу на прес-конференції зазначила, що основна мета ярмарку: «Продемонструвати можливості сучасної бібліотеки в системі профорієнтації молоді для свідомого вибору кар’єри та правильного пошуку роботи».

Тетяна Новорок, заступник директора обласного центру зайнятості, під час спілкування з журналістами розповіла про проблеми працевлаштування молоді та рівень їх безробіття.

Фахівці обласної бібліотеки для молоді зазначають, що надають підтримку своїм користувачам не тільки під час їх навчання у ВНЗ, вони прагнуть допомогти їм знайти своє місце в житті – професію, яка б приносила їм задоволення та прибуток.

 Начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Петро Коржевський зупинився на особливостях працевлаштування випускників ВНЗ  в сучасних ринкових умовах.  

Другий день – «День профорієнтування «Вибір професії – вибір майбутнього» проходив для школярів – учнів сільських шкіл Гощанського, Здолбунівського, Корецького та Рівненського районів.

Загалом 120 старшокласників  сільських шкіл пройшли профдіагностичне тестування з визначення внутрішніх особистісних ресурсів та отримали консультації щодо правильного вибору

майбутньої професії.

 

Довідка

*************************************************************************************

«Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури і туризму України, Української бібліотечної асоціації. На підтримку програми в Україні Фундація Білла і Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 млн. доларів США. Зокрема на проведення ярмарку професій та вакансій на базі Рівненської обласної бібліотеки для молоді програмою «Бібліоміст» виділено 10 тис. доларів США.

, переглядів: 1 029

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.