Прокинутися в країні без війни

25.08.2016

Прокинутися в країні без війни

Напередодні Дня незалежності України я думала над тим, що мені – ровесниці Незалежності – хотілося би побажати своїй країні.

Досить часто ми можемо чути про те, що насправді наша незалежність – це щось формальне, номінальне, але я з цим точно не згодна. Адже наше бажання та прагнення незалежності розпочалося набагато раніше, ніж у 1991 році. Це процес, до якого прагнули, це зміни, за які боролися. Саме тому незалежність України для мене – це, з одного боку, конкретна в часі історична подія, а з іншого – довготривалий процес становлення, який триває і нині.

 

Якби незалежність була справді чимось нереальним, то наші хлопці не відвойовували б її ціною власного життя. А ми, кожен з нас, не міг би претендувати на звання творців Незалежності. Чому так можна назвати кожного з нас? Бо вже сьогодні нашими діями чи бездіяльністю ми впливаємо на ті події, що відбуваються в нашій країні.

 

Незалежність твориться руками кожного з нас і в наших силах формувати державу, в якій не порушуються права людини, де свобода одного закінчується там, де починається свобода іншого. Як це можна зробити? Перший крок починається з нашої маленької держави – родини, де треба щоденно працювати над добробутом, миром та спокоєм. Далі можна робити добрі справи на користь свого міста, села, громади. А по краплинці добра від кожного – і його навколо стане так багато, що зло просто не зможе перед ним встояти.

 

Що хочу побажати моїй Україні, такій молодій, юній і тільки 25-річній? Мирного неба, процвітання, побільше відданих синів та дочок, які усім серцем любили б свій край, поменше брехні, побільше щирості, істинного патріотизму, а не гучних гасел, єдності політичної, духовної, культурної.

 

А кожному з нас хочу побажати одного літнього, осіннього, зимового чи весняного дня, але найближчого, прокинутися у країні, де не буде війни. В Україні, де не лунають вибухи, де не стріляють і де не гинуть ті, кого звуть найкращими синами своєї Батьківщини!

 

З Днем Незалежності, Україно!

З Днем Незалежності, нас, дорогі рівняни!

 

, , переглядів: 855

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.