“Порадник читача” рекомендує “Різдвяну історію”

15.01.2013

“Порадник читача” рекомендує “Різдвяну історію”

Різдво – велике свято, торжество світла і добра. В Англії ім`я Діккенса стало синонімом Різдва. Письменник зробив величезний вплив на сприйняття цього свята у себе на батьківщині, наділивши його новим сенсом, створивши чисто англійську “різдвяну філософію”.

 "Різдвяна історія"  Ч. Діккенса схожа на казку зі щасливим кінцем. Як і кожна казка, вона має свій підтекст. Письменник нагадує людям, що часто у своїх нещастях винні вони самі, у їхніх руках змінити життя на краще, жити у мирі та злагоді, бути добрими і милосердними. Потрібно хоча б іноді аналізувати свої вчинки, і тоді стануть зрозумілими помилки, які треба виправляти завжди вчасно. Так думав письменник, який бажав бачити всіх людей щасливими. 

   У повісті Діккенс оспівує традиційні "різдвяні цінності" – сімейне тепло, безкорисливість, любов до ближнього, співчуття. Очищення від зла, що панувало в його душі, відродило і серце героя. Скам’яніле від душевного холоду, воно було здатне на вияв лише негативних рис (похмурість, жадібність, жорстокість). Під впливом різдвяної подорожі воно розтало і стало таким , як у нормальної людини, здатним на добро, милосердя, співчуття, щедрість, людяність. 

   Ч. Діккенс доходить геніального висновку: «Не гроші роблять людину щасливою, а людяність». Митець вірив у духовне відродження людини і прагнув донести це до свідомості читачів.У житті кожного із нас велику роль відіграє родина. Близькі нам люди сприймають нас різними: увінчаними славою і розчарованими невдачами. 

Головне, щоб навіть у темряві завжди світило вікно, де тебе чекають. Французький письменник А. Монтерлан казав: «Домашнє вогнище має бути вогнищем, до якого ми завжди повертаємося».

     Різдво – особливе свято. Ми чекаємо його щороку з надією на радість. Цієї пори на вулиці горять святкові вогні, у крамницях продаються блискучі іграшки, а в наших домівках готується святкова вечеря, І коли над землею сходить різдвяна зірка, а на ялинці запалюються запашні свічки, здається, що зараз трапиться диво…

Більше порад для читання на poradnik.rv.ua

, , , , переглядів: 1 710

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.