Податковий компроміс: вилізти з «удавки» Януковича і допомогти Україні

27.01.2015

Податковий компроміс: вилізти з «удавки» Януковича і допомогти Україні

Усі ми пам’ятаємо як за часів Януковича знущалися над бізнесом – зокрема і по податковій лінії. Заганяли підприємців у такі рамки, що вони були вимушені змушені були займатися «оптимізацією», користуватися так званими «конвертами». (Хоча були й ті, хто свідомо обирав цей шлях…).

Після змін в країні багато хто з підприємців почав виправляти ситуацію (якщо було можливо). Наразі держава дала бізнесу іще одну можливість «почистити податкову карму». Підприємці тепер можуть скористатися податковим компромісом. Тобто чесно повідомити про попередні податкові порушення, показати ці фінансові операції і заплатити 5%. (Між іншим, іще влітку минулого року в законопроекті була цифра утричі більша). І все – ніяких санкцій, ніякої пені, ніякого криміналу.

Податковий компроміс стосується двох податків – податок на прибуток і ПДВ (зобов’язання за податкові періоди до 1 квітня 2014 року).

Скористатися цим інструментом можна двома шляхами – 1. подати уточнюючу декларацію (плюс перелік господарських операцій) або 2. подати відповідну заяву.

Упродовж 10 днів ми ухвалюємо рішення щодо необхідності позапланової документальної перевірки (можливо вона й не знадобиться). Одразу хочу заспокоїти-зацитувати закон: «Документальна позапланова перевірка проводиться виключно з питань, які стосуються витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суми завищення податкового кредиту з ПДВ, у межах процедури досягнення податкового компромісу».

Іще важливий момент: «уточнення платником податкових зобов’язань шляхом подання уточнюючого розрахунку […] не впливає на розмір податкових зобов’язань його контрагентів».

Податковий компроміс може застосовуватися і до зобов’язань, вказаних у податкових повідомленнях-рішеннях, які оскаржуються в суді або адміністративно.

Які позитиви матиме бізнес?

Перше: спокійний сон (хоча з останніми подіями на сході України…).

Друге: легалізувати доходи.

Третє: зможе залучати фінансування для підприємництва (пам’ятайте, що наша країна рухається у Європу – там і вимоги до бізнесу відповідні, і в той же час є доступ до фінансів, інших ресурсів).

Четверте: зможе допомогти Україні («вигребтися» економічно, зробити внесок у перемогу у війні; «податковий компроміс дозволить залучити у бюджет в цьому році 3 млрд грн», – так сказав голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус).

До речі, податковий компроміс – це не вигадка української держави. У Швейцарії у Кантоні (регіоні) Юра податкова амністія тривала з 1 січня 2010 року і до 31 грудня 2014 року. Задоволені і мешканці цього наймолодшого регіону країни банків, бо на душі легко, і влада, бо поповнили казну на 30 мільйонів франків.

Резюме.

Закон України від 25.12.14 № 63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу».

Ухвалений Верховною Радою України 25 грудня 2014 року, набув чинності 17 січня 2015 року.

Термін дії – компроміс можливий до 16 квітня 2015 року.

Предмет – податок на прибуток, податок на додану вартість.

Скільки – 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов’язань.

Куди звертатись – міські. районні податкові інспекції, Центри обслуговування платників, Інформаційно-довідковий департамент 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).

, , переглядів: 1 219

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.