Податкові перевірки бізнесменів і підприємств Рівненщини

14.02.2015

Податкові перевірки бізнесменів і підприємств Рівненщини

Пані і панове, моє шанування.

Один мій товарищ пару днів тому показав мені допис в одній із соц.мереж Арсенія Яценюка. Мова була про заборону перевірок.

До речі, сьогодні у стрічці в Фейсбуці побачив протилежну точку зору стосовно мораторію на перевірки. Навіть здивований, що є і такі думки.

Однак повертаюсь до повідомлення Прем`єр-Міністра. У законі щодо заборони є примітка – Держфінінспекція та Державна фіскальна служба України все ж таки мають право на певні перевірки.

Про це і говорив у програмі "Пряма мова" на телеканалі РитмTV.

Також попросив своїх колег підготувати докладну інформацію з цього приводу в текстовому варіанті.

Із 1 січня 2015 року Законом №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», встановлено мораторій на проведення перевірок. Зокрема, у 2015 і 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців з обсягом доходу до 20 млн. грн. за попередній календарний рік, контролюючими органами здійснюються з дозволу Кабміну, за рішенням суду або відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу.

У той же час зазначене обмеження не поширюється:

з 1 січня 2015 року на перевірки суб`єктів господарювання, які ввозять на митну територію України та / або виробляють та / або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування ПДВ;

з 1 липня 2015 року на перевірки платників єдиного податку другої та третьої (фізособи – підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених Податковим кодексом, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Зазначу, що обмеження права контролюючих органів щодо проведення перевірок не розповсюджується на проведення зустрічних звірок відповідно до Кодексу, а також документальних перевірок, розпочатих до 1 січня 2015 року.

Крім того, цим Законом (№ 71- VIII) передбачено, що контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків. Може бути проведено позапланову документальну перевірку у разі, якщо за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи.

Іншим Законом №76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" передбачено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби та Державної фінансової інспекції) здійснюються протягом січня-червня 2015 виключно з дозволу Кабміну або за заявкою суб`єкта господарювання щодо його перевірки.

Кому буде замало цієї інформації, то можна почитати ще Лист ДФС України від 28.01.15 № 2463/7/99-99-22-04-17 "Про окремі питання проведення перевірок у 2015 – 2016 роках".

, , , , , , переглядів: 1 347

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.