“Переваги” податкової або як добровільно “здатись у казну”

30.08.2017

“Переваги” податкової або як добровільно “здатись у казну”

Хочете добровільно допомогти державі і заплатити податки – легко. От тільки “здаватись” доведеться власноруч.
Історія про те як звичайному рівнянину вдалось заплатити податок на нерухомість.

Колись автор Декларації незалежності США  Франклін сказав: "У житті неминучі дві речі – смерть і податки". З однією з цих неминучостей зіткнулась я не так давно – подактова. Про наші держустанови рідко можна почути щось хороше і так страшно йти туди з розумінням того, що ймовірність переконатись у протилежному – рекордно низька.
Познайомитись з Центром обслуговування платинків податків у Рівному мене змусив борг державі. Про який, до речі, можна просто … мовчати. Саме так! Не прийдете здаватись добросовісно зекономите три сотні точно, а той – більше. Втім, совість не давала мені спокою вже місяць і я добросовісно пішла здаватись.
У 2015 депутати внесли зміни до Податкового кодексу України. Вони (зміни) стосували введення податку на нерухоме майно. Простими словами – маєте хату чи квартиру більшу за встановлені норми – платіть за надлишкові квадрати. З 1 липня 2016 року зміни набули чинності і ми з чоловіком з нетерпінням очікували податкової накладної аби дізнатись – скільки винні казні.
 
За повідомленням у самомій ДПІ нарахування проводяться контролюючими органами на місцях і до 1 липня поточного року кожному громадянину надсилається або вручається відповідне податкове повідомлення-рішення про суму нарахованого податку, до цього документу додається квитанція та повідомлення про сплату податку з реквізитами для його сплати.
 
Забігаючи наперед скажу, що сплатити цей податок треба за 60 днів з дня отримання повідромлення. Інакше – штраф, сопчатку 10%, а потім 20% від суми, яку заборгували державі.Тобто до 28 серпня 2016, потім 2017 року  і так далі – чемні українці з великими будинками мають розрахуватись з державою.
 
Яким же було моє здивування, коли до 26 серпня про нас ніхто навіть не згадав. Совість продовжувала мучити, тому даватись поїхала добровільно у податкову сама. Думала, може забули про нас чи не помітили "зайві" квадрати. Як вичвилось у черзі я така не одна. Передімною троє і позаду – ще стільки ж. Причина проста  – подактова повідомлень не надсилає.
 
Це щось з розряду того – Вам треба, то Ви шукайте які норми встановила Ваша місцева влада для оподаткування, яку ставку призначила для надлишкових квадратів. Потім приїжайте у податкову, шукайте необхідний кабінет і городо заявляйте : "Ось він Я, прийшов заплатити податок на нерухомість. Здаюсь  і каюсь". Аплодувати податківці не стануть. Швиденько перевірять все по програмці, дістануть звичайни калькулятор, проведуть нескладні математичні розрахунки і випалять суму до сплати.
 
А тут – найцікавіше. Ніякого офіційного документу у Вас на руках нема, так за що платити? Працівники подактової пропонують два шлях вирішення проблеми:
– вам на клаптику паперу напишуть реквізити та суму до оплати і ви віддасте грошики у найближчому відділені банку
– або вам можна офіційно чекати податкового повідомлення з усіма формальностями.
 
Мене потянуло запитати як зробити краще: швидко і безболісно чи правильно і з трьохденним очікуванням паперу. У відповідь тиша й погляд у підлогу. Вичекавши три дні Ви знову ж добровільно приїжджаєте по податкове повідомлення, самі забираєте його і тоді вже оплачуєете.
 
Ще один цікафий факт: я звернулась з запитом про вручення повідомлення 26 серпня, а мої папери для оплати були датовані 30 червня.
 
30 ЧЕРВНЯ! Цей факт остаточно "зробив мій день". На запитання чи не оштрафують мене за просторочений платіж, у податковій запевнийли, що ні.
 
Тож, платити чи не платити. Здаватись чи заховатись під кущем – вирішувати кожному. Я вірю, що сплачений мною податок колсь стане в нагоді для впровадження чогось реального. От тільки чи багато таких як я  і ті шестеро, що чекали такого ж "вироку" у черзі?
, , , , , , переглядів: 1 200

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.