НеДержавні державні кошти

01.03.2018

НеДержавні державні кошти

Поінформований – отже, озброєний.
Щоб бачити навколо розвинену, успішну, економічно привабливу для життя країну, варто постійно вчитися новому й активно впроваджувати ці знання у свою діяльність.
Завдяки тренінгу “ProZorro навиворіт: все про #зради й #перемоги в публічних закупівлях” дізнаюся закулісся вітчизняного реформування.

 У попередньому блозі вже писала про те, що побудова європейської України можлива завдяки консолідації громади для вирішення конкретних проблем. Іншим важливим моментом чи то інструментом є високий рівень грамотності громадян: правової, економічної, політичної, культурної. Поінформований, отже, озброєний, готовий протистояти можливим маніпуляціям.
Торкнуся економічної обізнаності.
У кухонних розмовах часто говоримо про повинність держави перед громадянином, надто економічну, у стосунку до виплат заробітних плат, пенсій, стипендій, надання інших типів виплат. Вживаємо поняття "державні кошти". Але ж держава – це і є громадяни, активні платники податків, які вільні в створенні власних бізнесових проектів, котрі приносять як індивідуальну, так і колективну користь.
 У суспільствах розвиненої  демократії прийнятий підхід, згідно якого поняття «державних» грошей не існує, йдеться  натомість  про кошти платників податків. Овва! Кошти громадян, які формують цю величезну машину під назвою "держава".
Й уявіть собі, що громадянин, себто платник податків навіть може мати з державою взаємовигідні економічні відносини, може продати державі якісний  товар чи послугу. Чи багато громадян розуміють ці механізми?!
Чи багато активних українців, які прагнуть розвивати економіку власної європейської України знають, що можуть вигідно й прозоро продавати власний потенціал та готові це відстоювати?!
І ще одне питання: а чи багатьом відомо, що в країні, де процвітає корупція, є стартап, який має міжнародну відзнаку в номінації – …. "Кращий антикорупційний стартап". Проект характеризується відкритістю, потенціалом української бізнес-аналітики, а також швидкістю впровадження.
Йдеться про проект ProZorro – системy електронного регулювання тендерного процесу в електронних публічних та державних закупівлях в Україні.
З 2015 від моменту його впровадження у ЗМІ лунало чимало критики на адресу розробників, щодо функціоналу проекту. Піддавалася сумніву сама можливість функціонування прозорого майданчика для реалізації державних електронних закупівель.
Реальні оцінки діяльності системи дадуть представники бізнесу, економісти, для широкої громадськості важливим є саме елемент прозорості системи. Коли кожен охочий може вникнути в суть конкретного процесу, відстежити купівлю певного товару чи послуги конкретною установою, виявити переваги чи недоліки.
Публічність процесу мінімізує потенційні зловживання із "державними" коштами.
Чим не перемога на шляху до європейської України.

, , переглядів: 641