Не всім рівнянам потрібен ліфт.

06.06.2013

Не всім рівнянам потрібен ліфт.

«Краще відключіть зупинку ліфту на нашому поверсі і не нараховуйте нам за ліфт – ми і так пішки ходимо»

 Не всім рівнянам потрібен ліфт.

  Ліфтів у Рівному є багато. Більшість із них справно виконують свої «МАЙНА-ВІРАвські» функції, а деякі ще й приймають на себе людський природно-потребний удар, що дуже засмучує будь-яку нормально мислячу людину. Однак, є випадки коли ліфти місяцями (!) не працюють, роблячи із мешканців вимушених фізкультурників без огляду на вік та стан здоров’я. А ще в таких будинках з’являються в’язні – такі собі хворі або старенькі жертви домашнього арешту по технічним причинам. Ось це сумно.. Бо цей факт обмежує людей у свободі пересування і зовсім ненормально, коли законодавство зобов’язує до кожного магазину, ресторану чи іншої установи робити пандуси, а для інших людей не може забезпечити елементарну можливість вийти з квартири. І з цим владі треба боротися, навіть якщо грошей катма!

   Але є інша проблема – ціла хвиля звернень від жителів других поверхів, які стверджують, що ліфтом не користуються, але тариф мусять сплачувати в повному об’ємі. І дійсно, важко уявити здорову людину, яка для спуску на перший поверх із другого буде чекати на ліфт. Та і піднятися пішки, як правило, набагато швидше ніж тиснути затерту кнопку. Але платять вони так само як і жильці восьмого, наприклад, поверху, які користуються ліфтом по декілька разів на день. Ось тому мешканці других поверхів кажуть: «Краще відключіть зупинку ліфту на нашому поверсі і не нараховуйте нам за ліфт – ми і так пішки ходимо». Для багатьох людей це була б відчутна економія, а головне справедливий підхід до оцінки фактичного використання ліфту.

http://rivne1.tv/Info/?id=23810

   Тому виникла ідея запропонувати виконкому затвердити порядок, за яким за згодою усіх без винятку мешканців другого поверху ліфт для них може бути відключений і оплата не буде нарахована. Громадська організація «Рівненський громадський контроль» розробила проект рішення виконкому з даного питання і направила його міському голові та членам виконавчого комітету міста.

https://docs.google.com/document/d/1Kar4p79uFVKACa80Hc7dy2Ib9LZGdOaijeAgYsNVF5w/edit

Сподіваємося, що до нашої пропозиції дослухаються, тим більше, що така система вже досить довго та успішно працює у Чернівцях. Адже людям треба давати право вибору, тим більше коли вони цього просять і коли для здійснення цього права є реальні можливості.

 

Дмитро Якимець

голова ГО «Рівненський громадський контроль»

переглядів: 1 704

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.