Наполеони сучасності

21.03.2016

Наполеони сучасності

Багатьом добре відомий вислів: «Хто володіє інформацією – той володіє світом». Варто додати від себе, – ми не «наполеони», щоб завойовувати нові і нові території, байдуже у який спосіб і, байдуже, якими засобами.

У цьому вислові щось є, метафористичне і таке, що тлумачиться нами по-різному. У ХХІ столітті ми залежні від інформації чи не на кожному кроці. У буденному житті важлива постійна інформаційна стабільність та оперативність, актуальність та цікавість.

Якщо згадати того ж Наполеона, то він сказав дуже промовисто, що стотисячної армії боїться менше, ніж однієї вороже налаштованої газети. І в цьому сила журналістів! Ми, логічно підійшовши до вирішення проблемного питання, здатні і Наполеона змусити налякатись. Але сучасність – інша. Нині таких наполеонів – обмаль, тай ворожих газет не надто лякаються.

Сьогодні, спостерігаючи за розвитком інформації, преси, новин, телебачення, загалом стану ЗМІ, розумію, що мало де з вищевказаних джерел можна віднайти здатність привчити сучасного молодого читача міркувати про те, чого він не знає і знати та розуміти те, що він не розуміє, Та все ж надії втрачати не хочеться. Хто ж тоді ми – ті, хто студіює журналістику на лавах вузів та факультетів країни, вивчає правописи, проходить практики і стукає у двері редакції, шукає постійно новини та сенсації? Ті «наполеони» чи просто засіб…? Ті, хто борються та йдуть вперед чи приносять лише негатив, як сьогодні здатна стверджувати левова частка «потенційних споживачів кінцевого продукту»? На що варто сподіватись і чи відчуваємо ми сьогодні свою перевагу, гордість, силу?

Нема нічого шкідливішого, аніж вважати, що у світі щось змінюється. На цьому більшість простаків завжди й попадається. Мовляв, часи сьогодні вже не ті…Тепер нас мало чим залякаєш, нас не «з’їдять посеред білого дня». Та все ж відбувається з точністю навпаки. Часи не змінюються, змінюються й фрази, якими схвалюють ті чи інші дії.

 

 

, , , переглядів: 805

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.