Набридло жити на смітнику? Давайте переїдемо!

27.12.2012

Набридло жити на смітнику? Давайте переїдемо!

           

 Набридло жити на смітнику? Давайте переїдемо!

   Про проблему сміття вже писано-переписано безліч матеріалів і проведено цілі «пачки» круглих столів та дискусій. Але ситуація зі сміттям сьогодні все-одно архаїчна і зводиться до створення брутальних сміттєзвалищ, на які сміття вивозиться кубічними метрами суцільних відходів, часом навіть небезпечних.

   Однак, навіть такий дідівський метод кульгає на обидві ноги. З однієї сторони сміттєзбиральні підприємства нарікають на збитковість, несплату за надані послуги та незаключення договорів, а з іншої жителі міст, які платять і за себе і за тих, хто ігнорує оплату за тони викинутого сміття, критикують якість роботи таких підприємств та жаліються на високі тарифи. Тим часом на фоні цих процесів звалища катастрофічно збільшуються, перетворюючись на зони екологічного лиха.

   Що ж робити? Знову повертаємося до досвіду сусідів. Зовсім недавно у Польщі на законодавчому рівні прийнято закон, який дозволяє місцевим радам вводити податок на сміття. Законодавець дав на розсуд місцевого самоврядування три методи нарахування: за особу, за кількість спожитої води та за площу помешкання. Так, вибір методу та тариф встановлює, наприклад, міська рада, яка водночас укладає договір на вивіз та утилізацію сміття із підприємством, яке запропонувало найкращі умови. Однак, це підприємство бере на себе зобов’язання сегрегації, тобто розділення сміття із подальшою утилізацією. Причому, тариф для людей, які здають сміття вже розділене по групам може бути значно нижчим. Таким чином, платять усі, сміття вивозиться вчасно та якісно і сміттєзвалища, принаймні, не ростуть.

   Очевидно, що без законодавців таке питання вирішити не можливо, але якщо ми не хочемо щоб ми, наші діти та онуки жили на острівцях серед моря сміття, то ми повинні вирішувати цю проблему вже сьогодні. Тим більше, що є досвід, який можна використати!

 

П.С. На додачу хочу поділитися ще одним, тепер вже власним досвідом. Вже багато років я не дозволяю собі нічого викидати будь-де, де не має смітника. Ані обгортки від цукерки, ані папірця, ані недопалка, ані огризку від яблука. І коли я бачу сміття на вулиці, чи на природі то точно знаю, що я до цього не причетний. Спробуйте – класне відчуття!

 

переглядів: 1 277

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.