На Рівненщині створено потужне джерело інформації для учнів, вчителів та батьків

14.12.2016

На Рівненщині створено потужне джерело інформації для учнів, вчителів та батьків

Більше десяти років книгозбірні Рівненщини працюють в умовах об’єднання публічних і шкільних бібліотек. За ці роки вони налагодили і зміцнили тісні контакти із закладами освіти, сформували інформаційно-освітнє середовище на допомогу педагогам, учням та батькам.

Для оперативного задоволення інформаційних потреб освітян, незалежно від їх місцезнаходження й у будь-який час, Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою спільно з Рівненською обласною бібліотекою для юнацтва та Рівненською обласною бібліотекою для дітей було створено сайт «Освітній навігатор» (далі Сайт).

Сайт складається з двох частин. Основними інформаційно-ресурсними компонентами  першої частини Сайту є каталог електронних інформаційних ресурсів освітньої тематики мережі Інтернет та ресурси, створені обласними бібліотеками. Для прикладу в розділі «Хочу все знати» міститься інформація про все, що цікавить дитину, корисні матеріали для майбутніх школяриків та їхніх батьків. Особливою популярністю користуються документи: «Малим природолюбам про рідний край», «Абетка безпеки», «Будьмо здорові» тощо.

Рубрика «Бібліоліцей» – це інформація про рівненських літераторів, біографічні довідки, списки літератури, відомості про краян в світовій цивілізації, веб-посилання на інформацію про українських письменників та зарубіжну літературу. Поради батькам на допомогу вихованню дітей, як знайти підхід до внутрішнього світу дитини акумульовано в розділі «Батьківська рада».

Найбільш численною є рубрика «Педагогічна орбіта». Це каталог веб-посилань на документи мережі Інтернет з питань методики викладання окремих предметів у загальноосвітній школі. Каталог дає можливість вчителю-предметнику оперативно знайти інформацію, яка розміщена на сайтах всесвітньої мережі Інтернет.

Через «Корисні посилання» (споріднені ресурси Інтернет) користувач віртуально відвідає бібліотеки України та Національні бібліотеки світу, електронні бібліотеки, пошукові системи та каталоги ресурсів Інтернет, перегляне добірки онлайн-газет, журналів, енциклопедій і довідників.

У другій частині Сайту в розділі «Освітня Рівненщина» представлені документи, надані освітянами Рівненщини, які досі не публікувалися. У рубриці «Наукові роботи» – представлено наукові записки, науково-дослідні роботи учнівської молоді загальноосвітніх шкіл регіону.

Рубрика «Конспекти уроків» побудована за предметами, так само як і рубрика «Педагогічна орбіта», та її відмінністю є те, що тут публікуються передові методики викладання предметів, конспекти уроків освітян краю. В рубриці «Досвід роботи» вміщено публікації, які висвітлюють творчі здобутки, методичні напрацювання педагогів Рівненщини.

Методику навчання та виховання дітей з особливими потребами в спеціалізованих та загальноосвітніх закладах розкриває рубрика «Особлива дитина».

На допомогу освітянам на Сайті висвітлюються щоквартальні інформаційні списки літератури з теорії та практики педагогічної науки, публікуються альманахи і часописи, які випускають ЗОШ Рівненщини.

Запрошуємо до співпраці педагогів Рівненщини та інших регіонів України! Ми з радістю опублікуємо ваші матеріали на нашому Сайті.

Зазначимо, що на кожну роботу видається Сертифікат, який засвідчує розміщення матеріалу автора на сайті «Освітній навігатор». Правила видачі Сертифікатів.

Отож працюємо разом з метою наближення вітчизняної освіти до європейських стандартів!

 

 

 _____________________

Наші партнери: управління освіти і науки Рівненської ОДА, управління освіти Рівненського міськвиконкому, Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Рівненська Мала академія наук учнівської молоді.

переглядів: 853

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.