Купити без «блату»

24.01.2017

Купити без «блату»

Як простому українцю придбати майно збанкрутілого банку, якщо є бажання і можливості

Навколо ринку конфіскату до сьогодні поширюються чутки про недоступність останнього для простого українця. Тобто, придбати щось цікаве за реальні гроші ( а сайти банків рясніють інформацією про продаж простроченого  заставного майна із неабиякими знижками щодо ринкової ціни) начебто й можливо. Але, з чого саме треба розпочати?
 
Справа у тому, що нещодавно у наших громадян з’явилися нові можливості, так би мовити  «реальність здійснення деяких бажань», втілення задумів у життя за допомогою системи ProZorro.Продажі та майданчика PUBLIC BID.
 
А розпочнемо ми з того, що змінилася країна. Разом із чередою політичних подій поступово, але впевнено змінюється свідомість суспільства, на арену виходять нові команди молодих реформаторів. Найбільш яскравою й значною перемогою останніх двох років є впровадження у життя системи публічних закупівель PROZORRO. Переведення всіх державних закупівель у електронний формат унеможливили ризики  створення корупційних схем. Результат- економія  понад 6 млрд. гривень за рік.
 
Успіх реформи відкрив можливості для освоєння нових горизонтів. Справа у тому, що держустанови не тільки купують товари та послуги за бюджетні кошти, а й продають майно. І знов через непрозорість процедури торгів країна втрачає мільярди. Майже якщо не брати до уваги корупційну складову, то виявляється ще одна проблема – недосконалість в організації проведення аукціонів затягує  процес і робить його неефективним.
 
Яскравий приклад – Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), який виплачує українцям компенсації за депозитами банків-банкрутів. Для повернення грошей населенню та іншим кредиторам, Фонд має продавати активи банку – майно, заставу за депозитами, права на кредити.
 
У попередній системі реалізації активів були значні недоліки – відсутність повної прозорості, доступності  інформації по активам, що продаються. Така ситуація обмежувала доступ до участі в торгах значній кількості бажаючих, відкривала  недобросовісними біржами  можливості для зловживань і махінацій.
 
Сьогодні ФГВФО продає активи через ProZorro.Продажі. І тут існують єдині правила торгів для всіх.  Абсолютну доступність та відкритість системі забезпечує дворівнева архітектура, що формується із центральної бази даних та електронних майданчиків. Співпрацюють вони через API (интерфейс прикладного программирования). Всі дані від заведення лоту до визначення переможця наявні у електронній формі. Тобто відтепер кожен бажаючий, просто зайшовши до системи через наш майданчикPUBLICBID, офіційного учасника проекту,  має можливість не тільки перевірити хід  будь-якого аукціону, а й взяти в ньому участь.
 
Зараз в управлінні Фонду перебувають активи, оцінювальна  вартість яких перевищує
100 млрд грн.! На аукціонах  продається різноманітне майно із дисконтом, часто нижче ринкових цін. У ProZorro.Продажі виставляються лоти, які «за доступністю» можуть собі дозволити не тільки компанії, а й звичайні покупці – фізичні особи. Серед пропозицій:
·         Квартири
·         Будинки і котеджі
·         Комерційна нерухомість
·         Готовий бізнес
·         Земельні ділянки
·         Автомобілі
·         Вантажно-пасажирський транспорт
·         Сільгосптехніка та інвентар
·         Спецтехніка та обладнання
·         Торгове обладнання                     
·         Виробниче обладнання           
·         Комп`ютери, оргтехніка
·         Побутова техніка
·         Меблі і фурнітура
·         Лісо – і будматеріали
·         Метали, вироби з них    
                    
Побачити «на власні очі» предмет торгів  можливо: на сторінці обов’язково розміщені дані про контактну особу банку – організатора. Питання тільки у тому, в якому куточку країни знаходиться автомобіль. Можливо, буде потреба у подоланні певної відстані.
 
Нові лоти з’являються у системі постійно. Таким чином, обрати щось необхідне, чи омріяне за сприятливою ціною цілком можливо. Взяти участь в аукціоні також не складно – достатньо заповнити просту форму і  зареєструватися в системі. Успішно опанувати систему та перемогти у «боротьбі» за цікавий лот допоможуть працівники майданчику PUBLIC BID.
 
І наприкінці… Шановні читачі, давайте спробуємо  згадати,  як часто останнім часом наша держава робила для нас, чи пропонувала нам, простим українцям, щось дійсно корисне? Щось насправді справжнє, спрямоване на  поліпшення умов нашого життя? Реформу чи сервіс, який би не викликав думки про наявність скритого «подвоху», або не ставав предметом політичних спекуляцій?
 
ProZorro.Продажісаме така система, такий сервіс, здатний допомогти у вирішенні квартирного питання, або придбання необхідної комп’ютерної техніки для офісу, обладнання для власного виробництва меблів або обробки улюбленої дачі. Та чимало ще різноманітних питань, завдань та проблем, які  потрібно вирішити «вже сьогодні». Спробуйте, ми допоможемо!

Важливо також зазначити, що з 1 січня 2017 року всі лоти Фонду гарантування вкладів будуть продаватися тільки через систему ProZorro.Продажі.  

, , , , переглядів: 756

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.