Капелан − це той, хто завжди поруч

20.03.2018

Капелан − це той, хто завжди поруч

В Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбувся вечір-зустріч з Сергієм Лучаніним «Війна очима капелана». Він капелан окремої роти снайперів 14-ї окремої механізованої бригади. Один з перших зголосився служити і вже більше трьох років підтримує моральний дух бойових побратимів на Сході. Він добре знає, що таке війна та хоча не має права брати зброю часто буває на передовій і багато знає про проблеми, страхи і розчарування солдат. Був поруч з ними під Красногорівкою, Кураховим, Пісками та на Світлодарській дузі, спілкується та підтримує наших воїнів молитвою, сповіддю та добрим словом.

Сергій Лучанін розповів студентам МЕГУ, що військове капеланство близьке йому по духу і він відчуває, що це його покликання. Священик торкнувся особливостей духовної опіки військових та розказав про жертовність простих українських солдат. Він говорив про віру в умовах війни, потребу в духовній розраді, особисті потрясіння і переживання. Духівник готовий прийти на поміч у будь-яку хвилину тим, хто потребує надії і тепла. Студенти з перших вуст почули про волонтерську допомогу, яку Сергій Лучанін постійно доставляє українським воїнам.

Панотець говорив без пафосу, просто і відверто, і присутні слухали, затамувавши подих. Вони задавали запитання, отримували змістовні відповіді та висловили сподівання, що там де капелан є перемога Добра, Світла і Любові. Такі зустрічі нагадують всім нам про справді важливе, надихають і дають наснагу творити добро для людей навколо та усієї країни. Студенти були вражені відео та фотосюжетами «Капеланські будні», «Передова лінія оборони», а також виставкою артефактів із зони війни.

переглядів: 521