Галина Цьомик, заслужена артистка України в гостях у бібліотеки

29.03.2016

Галина Цьомик, заслужена артистка України в гостях у бібліотеки

Напередодні Міжнародного дня театру, у відділі мистецтв Рівненської обласної універсальної наукової бібліотек відбулася творча зустріч з заслуженою актрисою України Галиною Василівною Цьомик, актрисою Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру.

Насамперед учень 7-А класу Рівненської гуманітарної гімназії Тарас Родзін прочитав вірш І. Франка, вшановуючи пам`ять великого сина українського народу, поета, письменника, громадського діяча І. Франка з нагоди 160 річчя від дня народження та 100 – річчя від дня смерті. Бібліотекар Галина Споденюк розповіла про життєвий і творчий шлях пані Галини, актриси обласного академічного українського музично-драматичного театру.

Галина Василівна народилася на Волині, у с. Білин Ковельського району. Вона була лідером і відмінницею у школі, драматичній студії при Київському академічному українському драматичному театрі ім. І Франка, Рівненському державному гуманітарному університеті за спеціальністю «актор драматичного театру», який закінчила у 2005 році. З 1983р. – актриса Рівненського обласного українського музично-драматичного театру, «Жінка року – 2007» у номінації «Жінки – працівники культури, творчих професій», володар гран-прі на Всеукраїнському фестивалі «Лесині джерела» (2000) у Новоград-Волинському. За видатні заслуги у розвитку театрального мистецтва удостоєна почесних звань. З 2007 року – заслужена артистка України. У 2010 нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.
Усю велич і простоту свого характеру Галина Василівна вже понад тридцять років передає глядачу. У ній поєдналось різнобарв’я ліричних героїнь української класики, сили духу образів радянської драматургії та загадковості від зарубіжних письменників. Ось найяскравіші з них: Міріам «Одержима. Оргія» за Л. Українкою, Анна «Украдене щастя» І. Франка, Соня «Дядя Ваня» А.Чехова, Надія «Останній строк» В. Распутіна, Василина «Одкровення від Івана» А. Крима, Гальшка «Гальшка Острозька» О. Огоновського, Іпполіта «Сон літньої ночі» за Шекспіром, Джіл «Нечесна гра» Д. Голсуорсі. Рівняни її знають як першу і єдину виконавицю ролі Марії – княгині Рівненської (Несвицької), засновниці нашого міста.

Її кожна роль – це великий шмат життя актриси, її серця, її душі, це велика внутрішня робота яка не закінчується з прем’єрою, а переходить в іншу якість. Галина Василівна є улюбленою актрисою рівнян…

Вона є часта ведуча концертів, вечорів, автор та виконавиця художньо-літературної композиції «Хто ми без мови?». Ініціатор та учасниця відкриття малої сцени театру.

Крім того, вона ще працює на кафедрі театральної режисури Рівненського державного гуманітарного університету, викладає сценічну мову для студентів.

ЇЇ життєве кредо втілене у словах Ліни Костенко: «І якби нате моя воля, написала б я скрізь курсивом: «Так багато на світі горя! Люди, будьте взаємно красивими».

ЇЇ театральне життя поділене на етапи – усі щасливі. Шаленний успіх і сльози розпачу, вдячні усмішки глядачів і душевний смуток, материнські турботи і концертна діяльність – все органічно переплелось у цій людині.
На заході були перегорнуті сторінки життя і творчості актриси в ракурсі «запитання-відповідь», про які так щиро і задушевно розповідала сама актриса, читала монологи, вірші про маму, мову і інші.

На мультимедійному екрані були представлені сюжет із телепередачі про Марію – княгиню Рівненську (Несвицьку), уривки з вистав за її участі «Гальшка Острозька», «Пані Міністерша», «Наполеон і Корсіканка». А також були ще представлені деякі уроки «Математики» для ЗОШ, озвучені нею.
На завершення студенти кафедри театральної режисури РДГУ Кисіль Ольга, Коломійчук Павло, Яковлєва Аліна прочитали вірші на слова В. Малишка, Л. Костенко, Д. Павличка.

Присутні отримали велику насолоду і задоволення від заходу та висловили побажання здійснювати його запис.

 

Лідія Ражик
 

, , , , , , переглядів: 1 082

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.