Де вона, межа цинізму?

09.11.2012

Де вона, межа цинізму?

 Де вона, межа цинізму?

 

     8 листопада у випуску новин на телеканалі «Рівне 1» вийшов сюжет про ініціативу депутатів щодо відео трансляції сесій обласної ради. Називався він «Сесії обласної ради показуватимуть в інтернеті». Та чи дійсно показуватимуть їх – це дуже велике питання.

 

   http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7gf25I32YlA#!

   Я, як співавтор проекту рішення депутатів Вадима Сидорчука та Михайла Кириллова, був доповідачем з цього питання під час його попереднього розгляду у комісіях. Цей проект рішення передбачає відео та аудіо трансляцію сесій обласної ради в режимі реального часу на офіційній сторінці. Тобто, 2-3 вебкамери під’єднані до інтернету можуть online транслювати засідання ради, виводячи картинку на сайт облради. Подібна система вже працює у Луцькій міській раді, де обладнання обійшлося у 8,5 тисяч гривень.   

   Однак, під час розгляду на комісіях виявилися дуже цікаві факти та тенденції. Аналізуючи цей проект за дорученням апарату обласної ради, комунальний заклад «Регіональний інформаційно-комп’ютерний центр» дійшов висновку, що на реалізацію цього проекту необхідно більше 100 тисяч гривень! Здивувала жорстка позиція представників апарату обласної ради, які усіляко запевняли, що лише камери по 25 тисяч, телевізори по 8 тисяч, програмне забезпечення за 16 тисяч та усіляке інше на загальну суму більше сотні тисяч можуть забезпечити виконання цього рішення. «За 10 тисяч не буде трансляції!..», – безапеляційно зазначили вони.

    Але може провладна більшість у облраді просто хоче «завалити» цей проект, знаючи, що таку кількість коштів ніхто не виділить?

    Чому ж це рішення таке не вигідне більшості в обласній раді? Та все дуже просто! Якщо така система запрацює, то серед інших фахових та інтелектуальних депутатських негативів люди побачать, як доморощені депутати – «піаністи» голосують за 2-3 відсутніх колег. Ця практика часто допомагає протягувати потрібні рішення 30-ма із 80 депутатів, які завдяки своїм кистьовим талантам видають на-гора по 50 голосів «За» по системі «Рада». Подібні відео сюжети із облради вже викладалися в інтернеті.

    Закликати до моральності, думаю, марно, адже у Верховній Раді практикується те саме, що по-суті є просто глумлінням над Конституцією.

    Але, панове, це дуже цинічно завищувати ціну питання у 10 разів, маючи на меті лише одне – не допустити повної відкритості у роботі Рівненської обласної ради. Спробуйте працювати відкрито та чесно – тоді боятися і приховувати буде нічого!

 

Дмитро Якимець

переглядів: 1 536

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.