Давайте перетворимо День Незалежності на беззмістовний балаган?

23.08.2016

Давайте перетворимо День Незалежності на беззмістовний балаган?

Я чудово розумію, що за цей текст мене не стануть любити більше. Навіть готова до граду критики. Однак, допекло. І допекло остаточно.

Все почалося з того, що стало відомо, що в середу, 24 серпня, буде вихідний. І вже незабаром за тиждень-два до свята у мережі почали з’являтися матеріали – «а-ля» що організовується у місті до Дня Незалежності та Дня міста, куди піти та що робити у свята і т. д.

Цікаво, що всі оці програмки були однаковими. Очевидно, загальноміську програму заходів до свят поширила прес-служба Володимира Євгеновича. А місцеві видання поставили на свої сайти. Не маю нічого проти прес-служби і видань, які справедливо поширили достовірну інформацію.

Мене, якщо чесно, більше дивує та неприємно вражає сама програма. Тобто, самі оці заплановані заходи. Правда, складається враження, що святкування Дня Незалежності та Дня міста (які стоять у календарі зовсім поруч) – це можливість показати себе оцим різним народним колективам, дитячим гурткам, народним майстрам та спортсменам-аматорам. Здається, що цілий рік всі вони сидять по норах і репетирують, щоб кілька разів на рік вийти в люди і виступити. Ну от скажіть відверто, кому дуже цікаво ходити на ці численні концерти народної творчості, які тривають у режимі нон-стоп кілька днів поспіль?

Я не проти народної творчості. Справді. Вона потрібна і важлива. Але, може давати цим людям інші площини доля їхнього розвитку та процвітання? Ну от навіщо кожного року тулити ці концерти на всі державні і недержавні свята? Ніхто не задумувався, що виступи таких людей не завжди є доречними до тієї чи іншої події?

Кожного року відкривається у Рівному також маса всяких виставок. І всі вони чомусь раптом присвячені Дню Незалежності чи Дню міста. Невже ці творчі люди малюють/пишуть свої картини тільки раз на рік у переддень свят?

От візьміть мешканців сіл. Людям не потрібні ні концерти аматорських колективів, ні псевдоспортивні змагання, ні ярмарки. Люди використовують додатковий вихідний, як нагоду почати копати картоплю трохи раніше, ніж сусід. У них навіть немає такого поняття, що це свято. Так, просто ще один безглуздий державний вихідний.

Може пора вже придумувати щось креативніше і сучасніше для святкування? Чи, ще не пора?

У мене немає конкретного адресата, того, хто має прочитати цей текст і обов’язково якось відреагувати. Я не звертаюся тут до місцевої влади чи до когось конкретно.

Я просто дуже хочу, що рівняни на секунду задумалися про доречність саме таких святкувань.


 

 

переглядів: 1 175

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.