Чорнобиль не має минулого

27.04.2018

Чорнобиль не має минулого

26 квітня 1986 року стало чорною датою не лише для України, а й для всього світу. Це день горя, лиха, болю та суму і викреслити його з пам’яті неможливо. Від аварії на Чорнобильській атомній станції постраждали мільйони людей, які лишилися своїх домівок та втратили здоров’я і українці ще довго будуть відчувати наслідки страшної катастрофи.

З метою пошанування Рівненська обласна бібліотека для молоді провела вечір скорботи «Чорнобиль – трагедія епохи» та годину-застереження «На Чорнобиль летять журавлі», приурочених до річниці трагічної дати в історії України. Ведучі заходів Ганна Копильців та Марія Войцеховська розповіли присутнім про причини та жахливі наслідки ядерного апокаліпсису, про героїчні дії пожежників, військових, лікарів, працівників станції. Вони підкреслили, що моральні уроки мають бути пересторогою для всього людства. З хвилюванням учні слухали спогади ліквідатора аварії на ЧАЕС Василя Формазюка, який розповів про своє перебування в зоні відчуження. Присутні переглянули документальний фільм «Таємниці Чорнобиля» та хвилиною мовчання увіковічили пам’ять тих, які загинули чи померли від наслідків аварії.

В пам’ять про трагічні події бібліотекарі представили фотодокументальну експозицію «Чорнобиль – гіркий спомин і вічний біль». Особливу увагу присутніх звернули на роман Нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич «Чорнобильська молитва», який створено на основі розлогих інтерв’ю з очевидцями та потерпілими.

 
переглядів: 921