«Читаємо» вухами

14.06.2016

«Читаємо» вухами

Ще не так давно, на прилавках музичних і книжкових магазинів з`явилися диски з назвами відомих літературних творів і загадковим словосполученням «аудіокнига». Спочатку, не всі розуміли значення цього слова, тому…

 … в побуті найчастіше використовували поняття «звукокнига» чи «книга вголос». Згодом, як вияснилося, аудіокнига – це дуже цікава і оригінальна річ, а найголовніше – зручна. Її не потрібно читати, тільки лише слухати. Для її прочитання не потрібно шукати хороше освітлення, відволікатися від інших занять, носити повсюди стопки важких книг і т.д.

Розуміючи потрібність «аудіокниг» населенню, з жовтня 2006 року Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека (ОУНБ) почала комплектувати свої фонди електронними ресурсами, зокрема аудіокнигами. З 2011 року аудіокниги почав отримувати відділ абонемента Рівненської обласної універсальної науковаї бібліотеки.

На сьогоднішній день, фонд аудіокниг бібліотеки налічує більше – 1200 примірників. В основному це художня література: українська, російська, світова, яка представлена як творами класиків XIX – XX ст. так і сучасною художньою літературою. Це: історична і філософська проза, жіночі романи, детективи, містика, літературні  і народні казки і ін. Також є невелика кількість і галузевої літератури: історія, релігія, філософія, психологія, економіка.

З української літератури, до фонду аудіокниг, включені такі популярні автори як: Павло Загребельний, Ірен Роздобудько, Мирослав Дочинець, Всеволод Нестайко, Олександр Євтушок, Остап Вишня, Юрій Винничук, Василь Шкляр та ін. З російської літератури – детективи Б. Акуніна, Д. Донцової, О. Марініної, П. Дашкової, жіночі романи К. Вільмонт, а також твори М. Булгакова, В. Пікуля. Окрім того, у бібліотеці найбільш повно представлений фонд аудіокниг зарубіжних авторів. Це твори Дена Брауна, С. Кінга, Пауло Коельо, А. Крісті, Т. Драйзера, Е. Хемінгуея, Е. Золя, Марка Твена, Артура Конан Дойля, О. Дюма і ін. Причому вони доступні абсолютно безкоштовно, для всіх користувачів, починаючи від школярів і закінчуючи зайнятими бізнесменами. Для їх прослуховування знадобиться аудіоплеєр, комп`ютер або ноутбук.

Тож, завітайте до відділу абонемента Рівненської ОУНБ (ІІ пов.) та знайдіть свою аудіокнигу!

Приємного Вам «читання»!

, , , , переглядів: 837

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.