Чи легко даються заробітки у Польщі?

21.03.2017

Чи легко даються заробітки у Польщі?

Напевне в кожного із нас є людина,яка хоча б раз задумувалася над тим,щоб поїхати за кордон на заробітки,а є й такі,які вже спробували  «того меду». Напевно не від достатку  українці змушені  працювати знову  ж таки  на польських панів. Найперспективнішою для праці  є Польща. Рік тому на заробітки до цієї країниі офіційно виїхали близько півмільйона наших співвітчизників. Їдуть і через,те,що саме до неї легше всього отримати візу. Традиційно більшість заробітчан — із Західної України. 

« Мені пощастило,потрапила до хорошого поляка,який з розумінням ставився до того,що ми люди і нам хоч трохи потрібно відпочивати. Робота була не важкою,ми збирали ягоди.  Цією поїздкою задоволена,бо їхала заробити  на банальне проживання. В Україні роботи немає»,-ділиться своїми враженнями Галина. «А буквально кілька днів назад повернулася з Польщі знайома і одразу потрапила до лікарні через проблеми з серцем. Говорила,що вже дуже важко прийшлось працювати цього разу».

Українці виконують найбруднішу роботу,тоді як самі поляки шукають підробітку у Чехії,Німеччині та інших  країнах Західної Європи.

«Я працювала на складі з одягом,потрібно було фасувати  та перевозити одяг по самому складі. За день бувало навіть не було часу на відпочинок. Вихідним був лише четвер. Ноги дуже набрякали,мусила навіть використовувати знеболюючі»,- так про свої заробітки згадує Ірина.

Прагнення забезпечити себе ,свою сім’ю та ,навіть, просто вижити в сучасних умовах  є головними чинниками,які впливають на рішення українців покидати Батьківщину.

«Ми з знайомими їхали « на яблука». Я не думала,що буде так важко. Мало того,що була норма збору,яблука носили у важких відрах,так і працювали цілий день під палючим сонцем. Яблука потрібно було зривати так,щоб на ньому не залишалося слідів,бо воно не буде придатним для продажу. Спочатку було не дуже важко,бувало і важче,а вже пізніше почалися проблеми з спиною,змушена була вживати знеболювальні,бо треба було працювати»,- скаржиться Жанна.

У сусідній країні особливим попитом користуються висококваліфіковані зварювальники, професійні будівельники, різнороби на склади, магазини, підприємства, кухарі, далекобійники, сільськогосподарські робітники. 

Але перед тим як все ж  зважуватись на такий крок – подумайте ще раз чи варто міняти купюри на сім’ю,дітей та здоров’я.

, переглядів: 621

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *