Чи дорога “безкоштовна” медицина в Україні?

20.09.2016

Чи дорога “безкоштовна” медицина в Україні?

Так, дорога. Але не дуже, порівнюючи з іншими, більш розвиненими країнами. Рядовий американець, наприклад, якщо в нього немає медичної страховки, набагато більше боїться захворіти і потрапити в лікарню, ніж рядовий українець. І це при тому, що його доходи набагато більші. Після стаціонарного лікування простий американець без страховки збідніє значно більше, ніж простий українець. Бути без медичної страховки в Америці може лише багатий або безбашенний. Страховка допомагає спокійніше жити і дешево лікуватися.

Рядовий українець боїться розбити автівку набагато більше, ніж рядовий американець. Після ремонту машини з ДТП простий українець збідніє набагато більше, ніж простий американець, бо ціни на автівки і на ремонт тут і там не дуже співставні. І тому бути без автостраховки в Україні може лише багатий або безбашенний. Страховка допомагає спокійніше їздити і менше платити у разі ДТП. Навіть в Україні.

Один чоловік прогулювався парком і побачив песика, який сидів на траві і скавучав. Поряд на лавочці сиділа його пані і спокійно милувалася природою. Жалібний голос песика її не бентежив.
– Чому плаче ваш песик? – запитав чоловік у пані.
– Як чому? Бо там де він сидить, із землі виступає щось гостре і його коле;
– Але чому він тоді не пересяде на інше місце? – не вгамовувався перехожий;
– Справа в тому, що його коле так сильно, що він не може сидіти спокійно і скавучить. Але разом з тим, його коле не настільки сильно, щоб піднятися і знайти інше, більш комфортне, місце.

Очевидно, ситуація в медицині коле українців настільки, що вони шумлять. Але ще не настільки, щоб зрозуміти, що "безкоштовна" радянська медицина існує лише в спогадах як і бувший радянський союз. Це цілком задовольняє їх панів, які спокійно відпочивають на своїх прибудинкових гойдалках, плануючи все нові безконтрольні освоєння бюджетних коштів. Натомість в умовах ринкової економіки життєздатною і конкурентною може бути страхова медицина, противників якої ще так багато серед потенційних пацієнтів. Значить, ще не дуже коле.

, , переглядів: 906

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.