А над світом українська вишивка цвіте…

02.08.2017

А над світом українська вишивка цвіте…

Вишивка – це наш національний оберіг, це – український космос, це ідентичність України. З нею пов’язана багатовікова історія нашого народу. Сьогодні одягати вишиванку стало модним та сучасним і є проявом патріотизму, гордості за Вітчизну та ознакою національної приналежності.

Вишивкою захоплюються безліч людей, тому на майстер-клас в читальній  залі Рівненської обласної бібліотеки для молоді  зібралося чимало учасників. Його провела відома майстриня, викладач Рівненського центру ПТО сервісу та дизайну Жанна Еліява.

Присутні прослухали цікаву розповідь про історію української вишивки, про унікальні зразки на Рівненщині,  дізналися про маловідомі факти, пов’язані з цим ремеслом та освоювали техніки виконання. Вони завітали у власних вишиванках та представили на виставці сімейні реліквії, що передаються з покоління в покоління і вражають розкішними орнаментами та багатою палітрою кольорів.  

Майстриня закликала учасників вивчати традиційні техніки, створювати сучасні та вступати до їхнього навчального закладу. Логічним завершенням прозвучала пісня «Веснянка» у виконанні вихованки Палацу дітей та молоді Оксани Дубнюк.  

Нині  українська вишивка є безперечним атрибутом вишуканого смаку, а ще нагадує, що ми, українці, пам’ятаємо та шануємо наші звичаї і обряди.

Працівники бібліотеки висловили впевненість, що такі майстер-класи покликані зберегти народні традиції створення та носіння етнічного одягу. 

переглядів: 595

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.