Є засіб подолання ожеледиці!

21.12.2012

Є засіб подолання ожеледиці!

 Є засіб подолання ожеледиці!

 

   Цьогорічна зима додала клопотів усім. Міжнародні траси стояли у заторах, вулиці міст нагадували ділянки етапу перегонів по бездоріжжю. Аномальна кількість снігу показала усім, що природа може розлютитися і подолати такі наслідки буде дуже важко – приблизно таку інформацію подають більшість ЗМІ і приблизно так мислять більшість пересічних українців.

   Так от, шановні, це повна маячня!

   З 16-го грудня (тобто з неділі, коли у нас розпочався «аврал») ми з колегами перебували у сусідній Польщі і на власні очі бачили, як при перетині кордону у Львівській області сніг іти не переставав, а дороги були (увага) мокрими! І це при 6-ти градусах морозу… У прикордонних містах таких як Пшемисль, Замость, Хелм снігу випало не менше, але жодних черг/МНС/родів на дорогах… «Чому?» – постійно ставили ми собі питання, слухаючи новини з України, в 30-50-ти кілометрах від епіцентру нашої «надзвичайної ситуації» на Польській стороні все спокійно, хоча замети обабіч доріг висотою по метру-півтора також є?

   Виявляється в світі давно придумали засіб подолання ожеледиці – це сучасні реагенти, які потрібно розсипати тоді, коли сніг починає падати. Тоді будь-яка дорога залишається мокрою навіть при потужному снігопаді. І зовсім не треба залучати війська і оголошувати надзвичайний стан, викидаючи шалені кошти на подолання – треба просто упереджувати!

    І досить нам розповідати про кількість залучених одиниць транспорту і тисячі тон висипаного піску на вулицях. Та і сама лише чистка екскаватором також не знімає проблему подальшого обледеніння, яке ще тижнями після снігопадів несе аварії та смерті на наших дорогах. Це все методи минулого століття! Дивіться на сусідів, вчіться і припиніть викидати шалені гроші на неефективність, а ліпше забезпечте державні автошляхи та дороги в містах нормальним сучасним обслуговуванням.

   Поверталися ми із Польщі у середу 19 грудня. Там скрізь був абсолютно сухий асфальт на всю ширину дороги! І в містах і в невеличких містечках і на основних та другорядних автодорогах. І знову лише перетнувши кордон і з’їхавши на суцільну льодяну ковзанку, стало зрозуміло, що у нас в країні дійсно надзвичайна ситуація. Тільки пов’язана вона здебільшого не з природними процесами!

переглядів: 1 456

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.