НА КОЗАЦЬКИХ МОГИЛАХ ЧЕРГУВАВ “БЕРКУТ”

11.07.2013

НА КОЗАЦЬКИХ МОГИЛАХ ЧЕРГУВАВ “БЕРКУТ”

362 роки минуло з того часу, як під палючим сонцем на Берестецькому полі в бою з польськими військами короля Яна Казимира ІІ поклали свої голови козаки Богдана Хмельницького. Вони віддали життя за нашу свободу, за вільну Україну. Вже стало традицією для українців щороку вшановувати пам`ять загиблих героїв. Не винятком стали і цьогорічне святкування.

Святкування відбувалися три дні. 5-6 липня відбувалися  поминальні панахиди за загиблими козаками і заїзд українського козацтва. Основні святкування відбулися  в неділю 7 липня, коли на Козацькі могили почали приїжджати гості. З 9 до 12 години у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах відбулися церковні урочистості зі вшанування пам’яті українських козаків і селян – героїв битви під Берестечком. Богослужіння очолив Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату – Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. По завершенні Літургії відбулася хресна хода до пам’ятника героям битви під Берестечком та покладання квітів до підніжжя монументу.
                Можемо сказати, що організація цього свята була на досить високому рівні. Хто сюди приїхав не пошкодував, а тих хто був тут багато років ми запрошуємо на наступний рік, адже з з року в рік рівень цієї події росте. Присутні мали можливість прийняти участь не тільки в богослужіння, але й у світських заходах. Зі сцени лунали українські повстанські пісні колективів Дубно та Рівного. Для дорослих та дітей були організовані різні розваги в середньовічному козацькому стилі. Бажаючі мали можливість придбати історичні книги та підкріпитися як безкоштовним кулішем та українськими стравами які тут готувалися. Кожен знайшов для себе і корисне і цікаве. 
                На жаль, чи не найприємнішим моментом цього святкування була наявність великої кількості міліції, що приїхала навколишніх райвідділів. Про це нарікали і говорили не одиниці. Правоохоронці демонстративно стояли рядами біля входів, виходів та сцени, де виступали музичні колективи і депутати з області і Верховної Ради. В алеї, що вела до громадської вбиральні чергував автобус з затонованим склом, де сидів “Беркут”. В світлі подій Врадіївки, це сприймалось вкрай негативно. Для чого така кількість силовиків. На Козацькі могили їдуть свідомі українці, щоб вшанувати пам’ять своїх предків, що полягли за волю України, а не хуліганити чи закликати проти державних установ. Та й куди тут іти. Кругом поля і села. Для чого тут “Беркут”. Невже немає де примінити навики спец загонів і міліції, якої в нас на кількість населення чи не найбільше у світі?
 

Ігор МАРКУЛИЧ 
( газета "Скриня" 11 липня 2013 року ) 

переглядів: 1 058

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.