17.12.2015, 12:21
Він поспішав жити…

 15 жовтня 2015 року у селі Хіночі, що на Володимиреччині, за ініціативи народного депутата України Василя Яніцького, на будівлі місцевої школи було відкрито меморіальну дошку загиблому в АТО Володимирові Шелягу.

 

DSC00076

Володимиру Анатолійовичу було 37. З цієї школи він пішов на війну. Він був вчителем за фахом і покликанням, керував шкільним спортивно-туристичним гуртком, організовував походи й змагання. Його дуже любили діти, поважали колеги, шанували односельчани. Володимир був веселим і доброзичливим, душею компанії, добрим другом.

DSC00079

– У цієї людини не було слова «ні» або «не можу», – сказав на мітингу реквіємі директор школи В’ячеслав Домінський. – Він виручав кожного, допомагав усім. Це настільки добра людина, що його загибель на війні здається безглуздістю й абсурдом.

DSC00083

Учні Хіноцької школи підготували зворушливу літературно-музичну композицію, присвячену своєму вчителеві-герою. Із фото-слайдів він добрими очима дивися на своїх односельців та дітей, за спокій і майбутнє яких поклав своє молоде життя. В залі плакали усі – діти, жінки й чоловіки…

DSC00074

– Я не знав Володимира, але сьогодні зрозумів, яка це була людина, – сказав Василь Яніцький. – Так, ця війна забрала найкращих. А ще тисячі залишилися інвалідами. Навіть тим, хто повернувся додому живим і не ушкодженим, важко «вписатися» в мирне життя, бо вони пережили страхіття. Ми маємо пам’ятати про це, а держава повинна забезпечити повний соціальний захист учасників АТО та сімей загиблих воїнів. Для цих хлопців наша байдужість – страшніша куль та снарядів.

DSC00062

DSC00066

DSC00055

Нехай ця меморіальна дошка нагадує дітям про їх мужнього вчителя. І старайтеся бути гідними подвигу вашого наставника, зростайте розумними людьми й мужніми патріотами.

DSC00089

Василь Петрович низько вклонився матері героя, Лідії Сидорівні, попросив пробачення за те, що його нині немає поруч із нами та пообіцяв турбуватися про матерів, які втратили синів на цій війні.

DSC00088

На відкриття меморіальної дошки на подвір’ї школи вишикувалися учні, вчителі, жителі Хіноч та гості, що прибули вшанувати пам’ять Володимира Шеляги.

DSC00086

Теплі слова про брата Володимира висловила Галина Шеляга. Вона подякувала усім присутнім за повагу до його пам’яті.

DSC00081

– Володя був таким енергійним і непосидючим, веселим і добрим, що важко уявити, як жити без нього, – зі сльозами промовила сестра героя. – Він ніби відчував біду і поспішав жити…

ПЕРЕГЛЯДІВ: 333


Михайло Слободзян
помічник-консультант народного депутата України