17.12.2015, 12:52
Василь Яніцький про роботу у Комітеті правової політики та правосуддя

 У Комітеті з питань правової політики та правосуддя відбулася зустріч з делегацією Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії).

Під час зустрічі обговорювалися питання удосконалення положень Закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

В ході обговорення окремих положень цього Закону народні депутати наголосили на тому, що він не забороняє ідеологію в державі та не спрямований на обмеження свободи слова, свободи особистих переконань людини, а лише засуджує тоталітарний режим у будь-якій формі: комуністичній чи націонал-соціалістичній (нацистській), зобов’язує державу розслідувати та оприлюднювати інформацію про злочини, здійснені представниками цих тоталітарних режимів з метою недопущення повторення таких злочинів у майбутньому, усунення загрози суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці України.

Також, Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону “Про внесення змін до статті 202 Цивільного процесуального кодексу України (щодо забезпечення права на захист та участь у судовому процесі для осіб, які беруть участь в антитерористичній операції та бойових діях)”.

Проектом пропонується зняти обмеження щодо зупинення провадження у справі з підстав проходження особою строкової військової служби та надати суду право зупинити провадження не лише у випадку, коли військовослужбовець проходить службу за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання, а й у випадку, коли служба проходить за межами місця постійної дислокації військової частини (підрозділу).

Дана законодавча пропозиція значно розширює коло осіб, які матимуть право звернутись до суду з клопотанням зупинити провадження у справі у зв’язку з проходженням військової служби.

На думку членів Комітету, внесення запропонованих змін сприятиме забезпеченню в цивільному процесі належного захисту не лише осіб, які проходять строкову військову службу, але й інших учасників бойових дій та антитерористичної операції.

Михайло СЛОБОДЗЯН

ПЕРЕГЛЯДІВ: 296


Михайло Слободзян
помічник-консультант народного депутата України