02.10.2016, 09:59
Творчі вечори Алли Радзівіл
«Завжди треба вчитися в інших. Але це не означає, що ти стаєш кимось іншим. Це означає, що ти просто відчиняєш нові двері»,

 Письменниця Алла Радзівіл завжди варить каву самостійно. Іноді процес варіння займає в неї чимало часу. Пізніше вона сідає за стіл і п’є приготований напій. Досконалий, звісно. При цьому вона обов’язково читає новини зі світу літератури.

 «Завжди треба вчитися в інших. Але це не означає, що ти стаєш кимось іншим. Це означає, що ти просто відчиняєш нові двері», – каже Алла.

Алла Радзівіл народилася в одному з тих невеличких містечок, котрі важко знайти на карті –  в Костополі. Вона ніколи не відчувала покликання до чогось великого і завжди робила те, що їй подобалося. Але сьогодні до Костополя з’їжджаються люди з усієї Західної України, щоб відвідати Творчі Вечори, які організовує письменниця.

Свій творчий шлях Алла розпочала, як тільки навчилася писати. Це були звичайні дитячі вірші – писала те, що відчувала. Ще тоді вона зрозуміла, що інші відчувають те ж саме, і про це треба говорити. Алла знала, що повинна писати до тих пір, поки  може і поки цього потребує. Пізніше вона зізналася, що ніколи не мала планів, пов’язаних з літературою. Переїзд до столиці сам штовхнув її на цю стежку.

В Києві Алла познайомся з Володимиром Олівцем, який був співорганізатором Творчого Сектору. Письменницю вразили вірші Олівця. На її думку, він мрійник, який має неповторний світогляд і вміє надихати інших.

Учасники Творчого Сектору декламували свої твори. Інколи зустрічі відбувалися в дивакуватих місцях, як, наприклад, старий театр або метро. Після довгих вмовлять Алла теж погодилася виступити. «Я була впевнена, що забуду слова, але мене тішила думка, що в присутніх немає зіпсованих помідорів».

З тих пір письменниця протягом року читала свої вірші на вечірніх зібраннях, однак, ТС вона вирішила покинути. Алла зізнається, що причиною став конфлікт з учасниками сектору. За її словами, в Творчому Секторі панує брехня, лицемірство і маніпуляція, а організатори, вважає вона, не зважають на думку інших. «Всі були наче вужі на сковорідці, там не місце для творчості», - стверджує письменниця.

Саме тому Алла Радзівіл вирішила організувати власну діяльність. Вона повернулася в Костопіль і спробувала створити там атмосферу, в якій люди могли б відчути прилив енергії та просто відпочити. Їй хотілося хоча б на мить стати творцем історії.

Письменниця обійшла кілька кафе, аж поки не натрапила на кав’ярню, яка була присвячена книгам. Власники з радістю погодилися влаштувати творчий вечір.  Потім Алла почала шукати тих, хто хотів би виступити. У неї не було коштів, ані знаного прізвища, тому вона шукала в основному аматорів. Охочих зголосилося дуже багато.

Пізніше письменниця зайнялася рекламою. Вона дуже хвилювалася і неабияк здивувалася, коли виявилося, що в кав’ярні не вистачило місць на всіх. «Я була щасливою, що прийшло так багато людей. Вони декламував свої твори, а хтось із захватом слухав. Це, мабуть, магія тих свічок, що ми запалили».

На одному вечорі Алла не зупинилася. Тепер вона організовує творчі зустрічі кожного літа. Лишилося лише зачекати на наступний Творчий Вечір. 

ПЕРЕГЛЯДІВ: 210


Ольга Копель