17.12.2015, 13:26
Проекту Закону України “Про внесення змін до статті 15 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”

 Вчора, 8 грудня 2015 року, відбувся виступ народного депутата України, заступника голови Комітету правової політики та правосуддя Василя Яніцького з трибуни Верховної Ради, стосовно проекту Закону України “Про внесення змін до статті 15 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”.

 

1

Законопроектом пропонується виключити частину 8 статті 15 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», якою передбачений граничний обсяг навантаження щодо розгляду справ, на який зборами суддів воно може бути зменшено для тих суддів, що обіймають адміністративні посади.

Крім цього, проектом закону пропонується викласти останню частину статті 15 у більш чіткій редакції, якою передбачити, що особливості розподілу судових справ у випадках, визначених цією статтею та порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду визначаються Положенням про автоматизовану систему документообігу суду документообігу суду, що затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.

Адже в діючий редакції положення викладені таким чином, що у випадку буквального текстуального тлумачення їх змісту (ч.10-11 ст.15) складається враження, що Положенням про автоматизовану систему документообігу визначаються лише особливості розподілу судових справ у випадку, коли АСД не застосовується з підстав, визначених у частині десятій статті 15. Водночас, слід зважати на те, що стаття 15 також містить й інші випадки щодо особливостей яких під час розподілу судових справ існує необхідність в їх деталізації та конкретизації, у зв’язку з чим пропонується відповідна зміна.

Прийняття даного законопроекту запровадить демократичний, вільний та самостійний підхід щодо вирішення зборами суддів питання стосовно визначення рівня навантаження на суддів відповідного суду з урахуванням виконання ними адміністративних обов’язків та сприятиме створенню належних організаційних та інших умов для забезпечення нормальної діяльності судів і суддів.

Михайло СЛОБОДЗЯН

ПЕРЕГЛЯДІВ: 906


Михайло Слободзян
помічник-консультант народного депутата України