17.12.2015, 13:29
Парламентські слухання з теми «Правове забезпечення реформи освіти в Україні»

 9 грудня 2015 року у Верховій Раді України відбулися парламентські слухання з теми «Правове забезпечення реформи освіти в Україні». Завдяки народному депутату України Василю Яніцькому, участь у слуханнях  взяли педагоги Рівненщини.

 

Активне обговорення проекту Закону України  «Про освіту» у залі Верховної Ради висвітлило як позитивні тенденції у формуванні нового змісту освіти, так і оголило проблеми, розв’язання котрих лежить у площині вдосконалення освітнього законодавства.

Шидловська Софія Олександрівна, завідуюча районним методичним кабінетом при управлінні освіти, молоді та спорту Володимирецької районної державної адміністрації Рівненської області:

  • Відрадно, що такі проблеми, як фінансування дошкільної освіти, існування позашкільної освіти та методичної служби, соціальний захист учителя, перевантаження учня, створення належних умов для ефективного впровадження інклюзивного навчання тощо, лежать в полі зору творців освітнього законодавства. Це вселяє віру, що вчитель у базовому освітньому законі буде почутий, а учень отримає право бути повноцінним членом суспільства. Сподіваємось, конкретні пропозиції до чинного законодавства, висловлені учасниками слухань, дозволять оптимізувати роботу над новою редакцією Закону України «Про освіту».

Корень Олена Миколаївна, директор Кузнецовського навчально-виховного комплексу “Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І ступеня” №1:

  • Нам цікаво було почути з перших вуст можновладців думки  про: внесення змін до законопроекту «Про освіту»; концептуальну узгодженість законопроектів «Про освіту», «Про професійну освіту»; створення умов для забезпечення фінансової автономії навчальних закладів; нормативно – правові акти щодо інклюзивної освіти та багато  іншого. Ми щиро дякуємо Василю Петровичу за надану можливість бути присутніми на парламентських слуханнях. Сподіваємось на подальшу підтримку і співпрацю з нашим народним депутатом.

Кибукевич Василь Олексійович, головний спеціаліст відділу освіти Рокитнівської районної державної адміністрації Рівненської області:

  • Приємно, що народний депутат України не стоїть осторонь проблем освіти свого округу та держави в цілому, всіляко підтримує галузь, розуміючи, що майбутнє України залежить від якісної освіти. На слуханнях виступаючими було озвучено проблеми освіти. Основні з них це – неналежне фінансування, постійні реформи та недосконале законодавство. Хочеться вірити, що внесені пропозиції та озвучені проблеми будуть почуті законотворцями і урядовцями, та враховані при прийнятті законів, постанов, наказів, що стосуються питань освіти, та державного бюджету на 2016 рік.

Стасюк Ніна Іванівна, начальник відділу освіти Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області:

– На слуханнях йшло активне обговорення правових засад у реформуванні системи освіти. Внесено багато пропозицій до проекту нового Закону. Піднімалися питання включення позашкільної освіти до структури освіти. Важливо, що тут не просто обговорювалися проблеми, а й пропонувалися шляхи їх вирішення.

Члени делегації висловлюють щиру подяку народному депутатові України Василю Яніцькому від усієї освітянської громадськості Рівненщини за розуміння й підтримку, за організацію цієї поїздки та можливість долучитися до творення головного законодавчого акту в галузі освіти.

Михайло СЛОБОДЗЯН

ПЕРЕГЛЯДІВ: 938


Михайло Слободзян
помічник-консультант народного депутата України