17.12.2015, 12:49
Парламентом прийнято довгоочікуваний Закон, якого чекали всі сільгосптоваровиробники

 Сьогодні парламентом прийнято довгоочікуваний Закон, якого чекали всі сільгосптоваровиробники, щодо внесення змін до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування».

 

Сільськогосподарські товарови-робники, які з 01 січня цього року були віднесені до четвертої групи платників єдиного податку, не будуть сплачували до Пенсійного Фонду України внески за осіб, які вийшли на пільгову пенсію,призначену відповідно до пунктів «б» – «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Зокрема, мова йде за жінок, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро і більше дітей, – незалежно від віку і трудового стажу.

Для багатьох сільськогоспо-дарських підприємств такі зобов’язання щодо відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій є непідйомною сумою. За рішенням судів з сільгосппідприємств стягується заборгованість, яка виникла у разі несплати сум, необхідних на виплату таких пенсій. Як результат, підприємства на Поліссі змушенні припиняти свою виробничо-господарську діяльність.

Після підписання Президентом України Закон набере чинності через місяць з дня його опублікування.

Сума заборгованості фактичних витрат на виплату і доставку таких пенсій, що утворилася в період з 1 січня цього року до дати набрання чинності цим Законом підлягає списанню у порядку, який має визначити правління Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Вітаю всіх фермерів та сільгоспідприємства Рівненської області зокрема та України в цілому.

Народний депутат України Василь Яніцький 

ПЕРЕГЛЯДІВ: 243


Михайло Слободзян
помічник-консультант народного депутата України