24.08.2013, 13:26
Незалежність: українці нехтують можливостями?
Сьогодні, 24 серпня, наша держава святкує День Незалежності. Рівно 22 роки тому Верховною Радою УРСР було прийнято Акт проголошення незалежності України. До цього ж українські землі входили до складу кількох держав, серед яких були Польща, Австро-Угорщина, Росія. Важко навіть уявити, яких зусиль було докладено українцями для того, щоб досягти жаданої мети — незалежності. А тих, хто боровся за державність України, справедливо вважають національними героями.

Вікіпедія пише, що «незалежність – це можливість приймати самостійні рішення, які підкорюються власним бажанням та інтересам і не потребують зовнішніх вказівок та наказів. Незалежність для держави – політична самостійність, відсутність підлеглості, суверенітет». Наразі ми цією можливістю практично не скористалися: у нас немає національної єдності, народ стрімко деградує, а держава робить життя простих українців справжнім пеклом…Доля дала нам шанс, змарнувати який було б величезною дурістю, але це ми і робимо. За 20 з лишком років українці так і не спромоглися побудувати державу своєї мрії. Не слід шукати винних – винні ми самі.

Проте не все так трагічно. В нас ще є час все змінити і є ті, хто може ці зміни реалізувати. Це мільйони щирих та свідомих людей, які чесною працею не дають Україні впасти. У нас є потенціал, є надія і варто просто цим скористатись. Головне завдання сьогодні – не втратити суверенітет.

Дуже хотілося б, щоб Україну любили не на словах, а на ділі. Оскільки зараз дуже багато говорять, а мінімум роблять. Тому давайте будемо робити нашу державу кращою! Але розпочати варто насамперед із себе.

 

ПЕРЕГЛЯДІВ: 805


Роман Яворський
Громадський діяч