17.12.2015, 12:59
Навчальна поїздка до м. Софія (Болгарія) для обміну досвідом щодо функціонування змішаної системи виконання судових рішень

 8 жовтня 2015 року Верховна Рада України за наслідками розгляду в першому читанні прийняла за основу проекти законівпро органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів (реєстр. № 2506а) і про виконавче провадження (реєстр. № 2507а). Наразі, ці законопроекти готуються Комітетом з питань правової політики та правосуддя до другого читання.

 

Зважаючи на те, що питання реформування системи примусового виконання судових рішень є вкрай актуальним і має відбуватися з урахуванням реалій сьогодення українського суспільства та дієвого досвіду закордонних партнерів у цій сфері, за сприяння Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», 15-18 листопада поточного року відбулася навчальна поїздка народних депутатів України – членів Комітету Яніцького В.П, Алексєєва І.С. та Сидоровича Р.М. до м. Софія (Болгарія) для обміну досвідом щодо функціонування змішаної системи виконання судових рішень.

У ході візиту народні обранці зустрілися з представниками Міністерства правосуддя, Камери приватних судових виконавців, державної виконавчої служби м. Софія, Інституту ринкової економіки та Ініціативи на підтримку суспільних послуг з виконання судових рішень, яка проводиться Центром правових ініціатив, Омбудсменом Республіки Болгарія, особами, які брали участь у здійсненні реформи системи виконання судових рішень у Болгарії в 2003-2006 роках, та приватними виконавцями.

Болгарські колеги виразили підтримку реформ України в сфері виконання судових рішень та сподівання, що їхній досвід буде корисним, повчальним, що дозволить здійснити реформу на більш високому професійно-правовому рівні.

Також, народні депутати провели зустріч із Послом України в Болгарії Миколою Балтажи. В ході, якої відбувся обмін думками щодо актуальної внутрішньополітичної ситуації в Україні, подальшого розвитку українсько-болгарського міжпарламентського співробітництва.

Михайло СЛОБОДЗЯН

ПЕРЕГЛЯДІВ: 238


Михайло Слободзян
помічник-консультант народного депутата України