20.10.2016, 11:08
На Рівненщині відбувся Міжнародний семінар «Бібліотечний туризм. Пізнай край через бібліотеки»
18 жовтня 2016 року в рамках Міжнародного семінару «Бібліотечний туризм. Пізнай край через бібліотеки» у с. Городець (Володимирецького району) відбулося відкриття історичної експозиції «Городецькі стежки відомих людей» та літературно-мистецьке свято «Городецький автограф».

  

З хлібом і сіллю зустрічали письменників Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України (РОО НСПУ), представників Республіки Польща та директорів централізованих бібліотечних систем Рівненської області директор та учні Городецького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Володимирецької районної державної адміністрації.

 

Після чого гості розділилися на дві групи. Перша – письменники РОО НСПУ, за традицією зайнялися урочистою посадкою дерев на «Алеї письменників». Друга – директори бібліотек та гості з Польщі, відправилися на відкриття історичної експозиції «Городецькі стежки відомих людей», представленої у вигляді 4 стендів «Родина Урбановських в історії Городця», «Городецький період у житті Юзефа-Ігнація Крашевського», «Городецькі стежки відомих людей» та макету садиби Урбановських.

 

Працівники Публічно-шкільної бібліотеки с. Городець провели для гостей детальну екскурсію експозицією та запросили директора Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Валентину Ярощук, директора Музею Юзефа-Ігнація Крашевського в Романові (Польща) Кшиштофа Бручука, екс-директора музею, дослідницю життя й творчості Ю.-І. Крашевського Анну Чободзінську-Пшибиславську та повітового радника Ричарда Боша до вітального слова та перерізання святкової стрічки. 

    

По закінченні урочистостей гості подарували бібліотеці с. Городець подарунки та приєдналися до відкриття меморіальних дощок на честь українських письменників Степана Сапеляка та Олексія Дмитренка. 

 

Прямуючи до актової зали Городецького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», директори централізованих бібліотечних систем з радістю відвідали Поліський літературний музей.

 

Далі по програмі розпочалося літературно-мистецьке свято «Городецький автограф». З вітальним словом виступили організатор заходу, письменник та журналіст Віктор Мазаний, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, голова РОО НСПУ Ірина Баковецька, директор Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Валентина Ярощук, директор Городецької НВК Ганна Сернюк та ін.

 

Міжнародний проект «Віртуальна реконструкція спадщини Ю.-І. Крашевського» та бібліотечний проект «Городецькі стежки відомих людей» презентувала присутнім заступник директора Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Олександра Промська.

 

За традицією святкову імпрезу продовжили виступи письменників, серед яких були такі майстри пера як Василь Пилип’юк, Надія Гуменюк, Володимир Лис, Олена Медведєва, Степан Бабій, Михайло Сидоржевський, Ірина Баковецька, Євген Цимбалюк. 

 

Під час виступів письменники презентували власні доробки, декламували вірші і уривки з творів та дарували примірники книг сільській бібліотеці. 

 

На десерт відбулася авторгаф-сесія з письменниками, де усі охочі мали змогу придбати книги з підписами авторів та дружня фотосесія з гостями.

 

Повертаючись до Рівного, бібліотечний екіпаж завітав до с. Немовичі, де нас з усмішкою на вустах зустрів сільський голова Віктор Савчин. Пан Віктор провів нас до сільської бібліотеки, та організував екскурсію відділами у яких, до речі, також облаштовані цікаві історичні експозиції.  На згадку про зустріч було зроблене спільне фото.

Більше фото див. тут

Лідія Ражик

ПЕРЕГЛЯДІВ: 465


Сучасна бібліотека
Блог про сучасні бібліотеки Рівного та області. Ми розповімо, що сьогодні готові запропонувати сучасні "книгозбірні" своєму користувачу і обіцяємо, що Ви будете здивовані.