14.12.2017, 10:59
Митець з іменем Дніпра: Борис Тен

Борис Тен (Микола Хомичевський) є одним з найкращих перекладачів і письменників 20 століття.   Він народився в селі Дермань Здолбунівського району. На 20-і роки минулого століття припадає його активна літературна діяльність. Діапазон його творчості широкий: тут  художні переклади  на українську з античних і сучасних мов, написання власних поезій, літературознавчі і мистецтвознавчі роботи, участь в роботі різних видавництв. Але його плідна праця перервалася в 1929 році через арешт і засудження до 10 років заслання на Далекий Схід.

Враховуючи вагомий внесок письменника в розвиток української і світової літератури та відзначення 120-річниці від дня народження відомого земляка працівники читального залу провели літературний вечір «Жадань і задумів неспокій». Викладач РДГУ, професор Наталія Романишина та провідний бібліотекар Ганна Копильців розповіли студентам про творчий шлях Бориса Тена, про безсмертні переклади, які принесли йому найбільшу славу. Вони підкреслили, що письменник подарував українським читачам Гомера, Есхіла, Аристофана, Аристотеля, Шиллера, Міцкевича, Гете, Шекспіра рідною мовою. Присутні відкрили нові сторінки в житті письменника та ближче познайомилиcь з його особистістю і біографією. Співзвучний захід відбувся і для учнів НВК №12, де учасники  дізнавалися більше про історію рідного краю та відомих людей, що тут проживали. Сьогодні рівняни свято бережуть пам’ять про видатного краянина. Іменем Бориса Тена названа літературно-мистецька премія, вулиці на Рівненщині та в місті Рівне, музеї і бібліотеки.

ПЕРЕГЛЯДІВ: 180


Молодіжна бібліотека
Ми Рівненська обласна бібліотека для молоді. У нас Ви знайдете багато цікавої інформації: сучасні художні та галузеві книги, різноманітні журнали, місцеві та всеукраїнські газети, можливість відвідати цікаві тематичні заходи присвячені визначним датам в історії України та світу. Також ми пропонуємо для наших відвідувачів безкоштовно користуватися інтернетом, в тому числі Wi-Fi-зоною. Приходьте до нас, будемо раді Вас бачити:-)) Чекаємо Вас: щодня 3 9:00 до 19:00 в неділю з 11:00 до 17:00 Вихідний день- субота