17.12.2015, 13:03
Кубок пам’яті у Дібрівську

 Ще яскравим спогадом залишаються в пам’яті сумні урочисті роковини – через 27 років після загибелі – відкриття у с.Дібрівськ /Зарічненський район Рівненщини/ пам’ятної дошки земляку, воїну-підводнику Миколі Смаглюку.

 

Цьогоріч, 15 листопада, в Дібрівську відбулися перші змагання з більярдного спорту на Кубок Пам’яті воїна-підводника Миколи Смаглюка.  До такої події готувалися в селі скрупульозно. Спочатку з Києва в Дібрівськ було доставлено, обіцяний народним депутатом України Василем Яніцьким, подарунок для молоді – більярдний стіл.

Надалі за справу взялися сільський голова, активна молодь та небайдужі до більярдного спорту помічники. Кожен робив те, що вмів. Як результат – у Дібрівську відкрився більярдний клуб. Змагання в ньому вирішили проводити щорічно, на Кубок Пам’яті воїна-підводника Миколи Леонтійовича Смаглюка.

Перша зустріч більярдистів у Дібрівську відбулася за участі 8 спортсменів: четверо початківці із Дібрівська, троє – із Зарічного, один – із с.Серники. Гра в більярд – це математика і психологія водночас. Приїжджі більярдисти, завдяки досвіду, були більш гартованими. Дібрівські суперники робили все, що вміли і могли, але психологічно не досягнули, щоб бути сильнішими. Вони розуміли, що тільки час, практика та досвід роблять із суперника  переможця, й пообіцяли через рік виграти.

А поєдинок на Кубок Пам’яті Миколи Смаглюка завершився з результатом: І місце – Анатолій Віднічук; ІІ місце – Сергій Чекун; ІІІ місце – Андрій Полюхович.

Більярдисти, разом з сільським головою Василем Шепелевичем, навідалися до оселі, в якій народився і виріс підводник Микола Смаглюк, поспілкувалися з його матір’ю, вручили їй від свого товариства символічний подарунок, а від народного депутата Василя Яніцького матеріальну допомогу, як знак уваги, шани, пам’яті про сина. Адже доки пам’ятають  – доти людина живе.

ПЕРЕГЛЯДІВ: 228


Михайло Слободзян
помічник-консультант народного депутата України