Вибори у храмі науки

23.02.2015

Вибори у храмі науки

Вибори бувають різними. Вибори ректора університету в обласному центрі – здавалося б, цілком пересічна подія. Проте так думають далеко не всі.

У Рівненcькому державному гуманітарному університеті в середині березня відбудуться вибори ректора. Здавалося б, рутинна процедура, проте не всі кандидати так вважають. Опоненти засновника РДГУ Руслана Постоловського пускають в хід різні методи.

 

Зауважимо, що вони здійснили масовану медійну атаку на Постоловського, ставлячи на меті дискредитацію кандидата. Логіку їх дій описав ще Іван Крилов «Ах, Моська, знать она сильна, раз может лаять на Слона». При цьому методами сильно не перебирають – будуть розмови про утиски та переслідування студентів, спроби прив’язати Руслана Постоловського до Партії регіонів та колишніх очільників області з числа регіоналів, безпідставні звинувачення в корупції і таке інше. Нічого якісно нового – вибори є вибори.

 

Паралельно створюються ситуації, які ставлять на меті спровокувати Руслана Постоловського на емоційну відповідь, зіграти на емоціях в.о.ректора, фактично встановивши над ним контроль. Опоненти діючого керівника вишу наполегливо шукають студентів та викладачів, що незадоволені діями ректора Постоловського, будуть намагатися спертися на них у виборчій кампанії.

Навряд чи хто подивується тому, що обмежені у часі та можливостях (вони конкурують з людиною, яка, власне, і створила у Рівному потужний осередок гуманітарної освіти) опоненти в.о. ректора РДГУ будуть втілювати в життя усі відомі їм технології, не цураючись відвертого бруду та інсинуацій. Також, можна прогнозувати, що може бути задіяна технологія організації депутатських запитів різних рівнів – від Верховної Ради до міської і обласної рад.

 

Опоненти Постоловського поспішають, причому це помітно неозброєним оком. Зокрема, доктор політичних наук Максим Гон вже більше місяця позиціонує себе у якості кандидата в ректори, хоча МОН дав відмашку виборчій кампанії лише 23 лютого. На звичайних виборах кандидат за фальстарт би отримав, як мінімум, попередження, а Максим Гон робить вигляд, що не уявляє, у чому проблема.

 

Прикро, що кампанія у храмі науки може вестися брудними методами. Що доктор політичних наук може забути про кредо «Демократія – це процедура», що претенденти так і прагнуть вигукнути «Акела промахнувся». Нагадаємо, що вибори у РДГУ проходять на тлі конфлікту на Донбасі, коли нам надзвичайно потрібна консолідація та взаєморозуміння, взаєморозуміння заради України.

, , , , , переглядів: 1 117

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *