У рівненського водоканалу дві проблеми: бюрократія і Карауш

30.08.2016

У рівненського водоканалу дві проблеми: бюрократія і Карауш

Цього разу хочу поговорити про дуже важливі речі. Зокрема, про бюрократію в обласному водоканалі, з якою, можна сказати, стикнулася особисто і про очільника комунального підприємства Андрія Карауша та що про нього думають підлеглі.

Вся справа у тому, що днями до мене потрапила цікава інсайдерська інформація. Я б сказала, прямо крик дужі рівненських водоканалівців, які бояться, що їх звільнять, якщо Андрій Петрович залишиться на посаді.

Як відомо, незабаром, а саме 8 вересня, відбудеться сесія Рівненської обласної ради. Саме тоді депутати обиратимуть очільника «жирного» підприємства. Тож охочих отримати посаду чимало.

Спочатку, коротко передам оту саму інсайдерську інформацію.

Нині в районі Нового Двора активно будується мікрорайон «Південний». За словами працівників водоканалу, ними було виявлено ряд порушень у будівництві водопровідної та водовідвідної мережі. Вони запевняють, що ігнорування цих недоліків в близькому майбутньому призведе до низки аварій.

Кажуть, що спочатку якісь міри були прийняті, було написано декілька листів до забудовника про необхідність усунення цих проблем, що приведуть до техногенно-екологічної катастрофи. Але забудовник вчинив хитріше. Для чого витрачати зайві гроші, якщо можна домовитися на пряму із Андрієм Петровичем? Що забудовник і зробив. Є інформація що в пана директора вже є на «Щасливому» власна аптека. Вгадайте, хто і за чиї кошти буде усувати аварії? Відповідь, як на мене, очевидна – за кошти платників податків.

Крім того, цікава ситуація і з розширенням автозаправки «БРСМ», що на вулиці Костромскій.

За словами того ж інсайдера, саме в межах будівництва заправки проходить центральний водогін на мікрорайон «Північний». Уявіть собі, що на водогоні побудована автозаправка і цистерни з пальним стоять в охоронній зоні водогону, що недопустимо згідно Державних будівельних норм України. Корумпованість директора, кажуть працівники підприємства, призводить до таких казусів і це тільки те, про що їм відомо.

За період головування водоканалом Андрій Карауш явно збагатився. Є інформація, що він має нерухомість не тільки в Україні а також і за закордоном.

У мене також є інсайдерська інформація щодо приватизації державного підприємства «Рівнеоблводоканал» приватними особами, з подачі пана Карауша. Можливо, це все лише чутки, але диму без вогню, як відомо, не буває. Про це написав у Фейсбук і рівненський громадський активіст Сергій Пінчук. 

Серед своїх здобутків нинішній директор водоканалу відзначив погашення заборгованостей з виплати зарплати. Його також запитали, що конкретно було зроблено за чотири роки його керівництва. Він відповів, що зросла середня заробітна плата. 

Однак, інсайдери запевняють, що кредиторська заборгованість підприємства перевищує дебіторську в абсолютному значенні приблизно на 2 мільйони гривень. Є інформація і про заборгованість з боку водоканалу в пенсійний фонд за 2015 року. Проаналізувавши цю інформацію можна прийти до висновку, що працівникам підприємства «світять» затримки по виплаті зарплати безпосередньо після виборів нового директора.

Інсайдери також повідомляють про те, що «Рівнеоблводоканал» не видає податкові накладні підприємствам за оплату послуг на водопостачання та водовідведення. Тож неважко здогадатися, що, як і в багатьох державних структурах, у водоканалі має місце корупція.

Цього року контракт Андрія Петровича з обласною радою добігає кінця. Крім Карауша, який працює директором водоканалу з 2012 року, на цю «жирну» посаду претендують ще четверо рівнян. Зокрема, заступник пана Карауша – Ігор Катульський, Тетяна Якубович, яка свого часу працювала на цьому підприємстві начальницею служби з питань правового забезпечення та зовнішніх зв’язків.

Також, сісти у крісло директора водоканалу мріють два депутати міської ради Святослав Євтушенко, який представляє «Громадський контроль», був директором «Санком-Рівне» та має стосунок до створення кількох управлінських компаній у місті, які мають замінити ЖКП, а також депутат від УКРОПу Олександр Довжаниця, який колись був першим заступником начальника управління ЖКГ Рівного.

Документи на отримання посади подали всі, однак, хто сяде в омріяне крісло директора водоканалу – дізнаємося вже згодом.

***

Щодо бюрократії, то одним словом її можна описати так: тотальна (глобальна, безмежна, абсолютна, всеосяжна, абсурдна та ін., виберіть собі слово до душі).

Невеликий приклад з досвіду приятельки. Щоб щось зробити в себе ж у дворі (живе приятелька у приватному секторі), на своїй приватній території, потрібно зібрати «стоп’ятсот» довідок/документів/писульок/. При цьому ще треба, щоб прийшов інспектор з водоканалу і подивився, що і як ти робиш. А ще потрібно довести, що те чи інше погодження від сусіди ти не підробив.

У дівчини вийшло так, що потрібно було, щоб сусідка дала офіційну письмову згоду на те, щоб вони врізалися у її трубу, яка йде з вулиці, але проходить через їхню приватну землю (садок). Сусідка то погодилася і всі папери підписала, але треба було ще поробити ксерокопії всього паспорта і завірити їх у нотаріуса в присутності тієї сусідки.

Я так собі думаю. Якщо ви не вірите, що людина все підписала без примусу і погодження не підроблене, то просто прийдіть і спитайте сусідку чи вона добровільно все підписала. Одним словом, замість того, щоб спростити життя рівнянам, які платять за водопостачання, у водоканалі стараються його ускладнити. Думаю, що таких прикладів, як моя знайома, є багато. Тобто тих, хто стикнувся з цією безглуздою бюрократією.

Хочеться ще додати про те, що останнім часом рівненський водоканал дуже часто потрапляє у скандальні історії, які всіляко описуються у наших ЗМІ. То може ті скандали й не випадково виникають час від часу? Може для них є реальні підстави і вони і є результатом недолугого курівництва?

переглядів: 853

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *