Справжня краса врятує світ

26.08.2015

Справжня краса врятує світ

Одна моя подруга через місяць після народження довгоочікуваної донечки зателефонувала мені і в істериці поскаржилася, що перетворилася на “потвору”: товста, обвислий живіт, все тіло – в розтяжках, і целюліт на сакральних місцях. Хтось із вас, читачів, коли уявив собі це, можливо, відчув огиду чи жаль. Але якщо глибоко вдуматись: чому ми вважаємо некрасивим те, що створив сам бог, сама природа?

          Одна моя подруга через місяць після народження довгоочікуваної донечки зателефонувала мені і в істериці поскаржилася, що перетворилася на "потвору": товста, обвислий живіт, все тіло – в розтяжках, і целюліт на сакральних місцях. Хтось із вас, читачів, коли уявив собі це, можливо, відчув огиду чи жаль. Але якщо глибоко вдуматись: чому ми вважаємо некрасивим те, що створив сам бог, сама природа? Тим більше, якщо це – жіноче тіло, яке виносило і подарувало життя новій людині? У Біблії сказано: "Усе створив Він прекрасним у свій час, і вклав мир у серце їх…" (книга Еклезіаста, 3:11). Згідно задуму Творця кожна жінка, більше, кожна земна істота – прекрасна. Проте люди почали про це забувати.
         Струнка фігура, ідеальне обличчя, сяюче волосся, гладенька шкіра, довгі ноги… Простір наших телеекранів заполонили дівчата і жінки в основному однакового типажу: всі, як одна, худорляві, нафарбовані, яскраві. Їм присвячують пісні, вони виконують головні ролі, отримують найкращі кар`єрні пропозиції. Негласно вважається, що, наприклад, повнощока жінка з пишними формами і короткими ногами програє перед стрункими та довгоногими конкурентками. Хочеш бути успішною – не паси задніх, підкоряйся стандартам краси. Надто короткі вії – нарости; тонкі губи – накачай; зморшки – коли ботекс. Словом, сьогодні змінити можна в зовнішності все що завгодно – давай лиш гроші. Гроші… А чи не вони – причина цього масового б`юті-психозу? Адже таким чином індустрія краси заробляє мільярди. Тільки от заробляє – на жіночих сльозах. А сльози ох як часто ллються, бо нам, жінкам, все важче відповідати цим строгим параметрам. А якщо ж не відповідатимемо, життя просто викине нас з поля гри на лаву запасних.
         Запит на вакансію на сайті працевлаштування, надрукований рівненською фірмою у червні цього року: "На посаду помічника директора фірми потрібна дівчина. Вимоги: ВО, досвід роботи мін.2 роки, приємна зовнішність, вік до 28 років…" І лише після цього – про комунікабельність, стресостійкість і тд. Вдумайтесь: на посаду помічника директора обов`язково має претендувати дівчина певних параметрів і молодого віку. А що, в 29 вже все втрачено? А в 35? Що, кілька зморшок завадять якісно виконувати роботу? Все це звучало б смішно, якби не було так печально. Адже це – сувора правда життя.

         Жінка часто боїться, що перестане подобатись своєму коханому, коли з`являться розтяжки, приміром. Але я з впевненістю стверджуватиму, що для справжнього почуття це не є вадою. Я знаю одного чоловіка. Після приблизно двадцяти років щасливого сімейного життя він покинув дружину – молодшу на кілька років від нього, привабливу, завжди доглянуту.І знайшов собі старшу «пассію», яка по мірках сучасного суспільства значно поступалася в красі і «параметрах» його дружині. Таких прикладів у нашому житті достатньо, щоб дійти висновку: не за зовнішність таки люблять.
         Чому б нам, людям, замість соромитись свого тіла, не навчитися любити і приймати його з вдячністю? Такою думкою пронизаний новий провокаційний фото-проект фотографа зі США Джейд Білл. Вона фотографує здебільшого матерів зі зміненою після пологів зовнішністю, не намагаючись приховати якісь вади породіль. Без візажистів, без коригування фотошопом. Джейд зняла вже більше семидесяти жінок і готує до виходу в світ альбом "Красиве тіло", покликаний переглянути ідеї про жіночу красу в суспільстві.

         Рух за природню красу повільно, але все-таки впевнено набирає обертів. Свідченням цього може служити хоча б той факт, що серед зірок шоу-бізнесу останнім часом популярною є традиція виставляти в соцмережі свої фото без макіяжу.
         Людство вже стало на цей шлях – шлях боротьби зі стереотипами, нав`язаними глобалізацією. Вірю, що скоро краса перестане бути предметом фінансових маніпуляцій багатомільярдних корпорацій. Кожна без винятку жінка зможе почувати себе привабливою і усвідомить: вона унікальна, єдина в своєму роді і потрібна Всесвіту саме такою, якою він її створив. І всі стануть щасливішими. І світ врятує краса. Не лише та, яку можна бачити оком.

, , , переглядів: 924

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *