Про бюджет Рівного і 6 грн за кв.м.

23.01.2015

Про бюджет Рівного і 6 грн за кв.м.

На сесії у четвер 22 січня у знаменний для України день ми з колегами ухвалили декілька важливих для кожного рівнянина рішень.

Дуже гаряче обговорювали питання про встановлення ставок податку на нерухомість. Адже хтось має квартиру чи житло на околицях Рівного, а хтось у центрі тому по-справедливості має сплачувати більше. Хоча тут теж не все однозначно, адже в центрі міста так само живуть пенсіонери, яким часто не вистачає пенсії. Саме тому я пропонував створити робочу групу, щоб встановити виважені відсотки.

Зрештою ми з колегами знайшли, мені здається, хороший компроміс – запровадили ставку 0,5% від середньої зарплати (тобто 6,09 грн) за кв.м., а також збільшили площу, за яку не треба платити, – 70 кв.м. (для будинків залишили 120 кв.м.). Також врахували ситуацію в країні, знаємо як важко зараз бізнесу, який наповнює наш міський бюджет. Хтось має торгові площі в центрі, а хтось з підприємців щойно збудував склади на околицях, тисячі квадратів, іще не встиг здати в оренду – отож зважили можливі обставини й проголосували за ставку 0,5% і для комерційної нерухомості.

Іще важливе питання для Рівного – бюджет. Проголосували за нього. Бюджет міста такий же, як і минулого року, але через те, що долар утричі дорожчий, то для міста можемо зробити 2,5 рази – зробити збудувати, відремонтувати, закупити та ін. Адже зросла вартість послуг, матеріалів, техніки.

переглядів: 752

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *