Напередодні свята про ПДВ і касові апарати

10.04.2015

Напередодні свята про ПДВ і касові апарати

Пані і панове, вітаю. Думав уже відкласти розміщення запису на наступний тиждень, але помічник переконав, що вам буде що почитати коли добре посвяткуєте Великодень.
Отож, зараз про важливі речі, які будуть запроваджені уже через пару місяців – про електронне адміністрування ПДВ та касові апарати.

Мені колеги розповідають, що є чимало телефонних дзвінків, під час яких питають чи не відмінять згадані вище нововведення. Звісно живемо у такий час, що може бути все. Проте уже налаштовуйте себе на те, що таки буде. Адже треба розрулювати те, що нагосподарювали «папєрєднікі».

А ПДВ це іще та шпарина, через яку утікали кошти. Адже під накладну під апельсини потім продавалися цвяхи і комбайни.

Отож, наразі всі податкові накладні є електронними і підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі. Також кардинально змінився порядок розрахунків із бюджетом з ПДВ (порядок відображення у звітності сум від’ємного значення і бюджетного відшкодування у тому числі автоматичного).

Так, для бізнесу виникли певні додаткові навантаження. Проте є і позитиви – змінами заборонені документальні позапланові виїзні перевірки щодо достовірності сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, заявлених платниками у звітних періодах, що настають після 1 липня 2015 року.

Зміни в адмініструванні ПДВ прискорюють на місяць можливість платника одержати бюджетне відшкодування ПДВ. Крім того, послаблено вимоги та значно спрощено порядок отримання ПДВ в автоматичному режимі. Зокрема скасована низка критеріїв на автоматичне бюджетне відшкодування:

– середньої заробітної плати;

– наявності розбіжностей між податковим кредитом платника та податковими зобов`язаннями його контрагентів;

– чисельності працівників, які перебувають у трудових відносинах з платником податку;

– рівня податкового зобов`язання з податку на прибуток.

Основним критерієм, що тепер визначає право платника на одержання автоматичного бюджетного відшкодування є наявність необоротних активів, залишкова балансова вартість яких на звітну дату перевищує у три рази заявлену суму ПДВ до відшкодування.

 Крім того, платники мають здійснювати зовнішньоекономічну діяльність не менше 40% загального обсягу поставок або проводить інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 млн. грн. протягом останніх 12 календарних місяців, а сума податкових зобов’язань платника у повній мірі має бути сплачена до бюджету.

І декілька слів про касові апарати. В Україні в тіні доволі багато готівки. Вона здебільшого обертається у торгівлі. Це сотні мільярдів гривень на рік, десятки мільярдів з яких могли би поповнювати держбюджет, а не чиїсь кишені. Щоб вирівняти ситуацію потрібні касові апарати або реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Із 1 липня 2015 року, платники єдиного податку 3 групи, а з 1 січня 2016 року і 2 групи, повинні їх використовувати (в тому числі, при наданні послуг).

Ця вимога не стосується тих, хто торгує на ринках або реалізує товари з мобільних точок продажу. Можуть не використовувати РРО також ті підприємці, які торгують продукцією власного виробництва, надають банківські послуги та ін.( докладніше про це у ст. 9 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг").

Приємний момент – підприємці, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почнуть застосовувати зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку РРО, з дати початку застосування до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок із питань дотримання порядку їх застосування.

Коли спілкувався з підприємцями, то почув від них, що вони не проти касових апаратів, але от висока ціна для них є проблемою. Саме тому поговорили з нашим Територіальним відділенням Асоціації платників податків про те, щоб дати звернення у якому просити розстрочку для придбання РРО.

І нарешті про найприємніше 🙂

Вітаю зі святом Великодня! Кожному бажаю Божого благословіння, міцного здоров’я, миру всім нам і нашій країні! Смачної паски!

переглядів: 791

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *