Мір, труд, май, гав!

06.02.2017

Мір, труд, май, гав!

Новий виток декомунізації в Україні починається, коли треба відвернути увагу від важливіших проблем, змусити народ чубитися й перейматися тим, як же то бути без “жіночого свята” чи не йти на парад на День Перемоги.

Гуляючи недільного дня із собакою парком, вирішила поєднати приємне з корисним і трохи продіагностувати місцевий електорат мікрорайону Північний. Благо, що дорогою траплялися мені і любителі тварин і просто рівняни, які вирішили подихати зимовим повітрям і погомоніти про актуальне сьогодення.

Мабуть, бажаючи розважити народ, щоб не думав про курс долара і захмарні комунальні платівки, слуги народні активно вирішили декомунізовувати календар. Зорганізували цікавий законопроект про скасування ряду державних свят, роблячи особливий акцент на 8 березня, 1 та 9 Травня.

У поважній установі – Українському інституті національної пам»яті підготували та красиво описали проект про скасування в Україні свят 8 Березня, 1 і 9 Травня. У документі обґрунтовується, що зменшення кількості вихідних сприятиме економічному розвитку, бо ж негоже відпочивати, коли так підняли мінімальну зарплату, та і декомунізація саме на часі.

Виглядає це на перший погляд дуже благосно й патріотично. ЗМІ рясніють заголовками на кшталт «В Україні можуть скасувати 8 Березня». Йой! Життя в Україні після скасування дня «тюльпана в целофані» миттєво покращиться, долар стане по 2 гривні J

До речі, собака моя з цього приводу навіть трохи образилася, бо ж народилася  8 березня, і вже звикла, що домашні в цей день приділяють їй більше часу, не поспішаючи у справах робочих.

Але повернемося до електорату, думки якого собі мотала на вус. Кілька наведу тут.

 

Іванна, 31 рік: «Я за перегляд календаря, бо вважаю, що різні чоловічі чи жіночі дні – це виключно маркетинговий хід, аби зацікавити когось певним продуктом чи ідеєю. Сама працюю у квітковому магазині, але у нас ніколи не бракує клієнтів, бо пропонуємо їм цікаві рішення щодо подарунків».

 Марія, 62 роки: «Шкода, що скасовують 8 Березня. Ми ж виросли з цим святом. Кому воно заважає. І так жити тяжко, ще й свята забирають ті гади» (Якщо словечко когось ображає, то даруйте! Публікую, зберігаючи авторський стиль, – примітка автора).

 Олександр, 48 років: «У мене в родині були ветерани ВВВ, я негативно ставлюся до скасування 9 Травня. Це память про подвиги тих людей».

 Марія, 31 рік: «Мені байдуже, я не цікавлюся новинами. Весь час діти забирають. Якщо щось скасовують, мабуть, так треба».

 Тетяна, 29 років: «Я в декреті не дуже відчуваю, коли свято, коли – ні, бо весь час забирають діти. Але не хочу, аби свята скасовували».

 Ірина, 38 років: «Мабуть, щось треба змінювати. Вчити людей жити по-іншому. Якісь свята скасовувати, бо вони втрачають своє значення, але пропонувати щось нове, щоб не так було сіро жити».

Кожна озвучена думка випливає із досвіду згаданих людей, комусь справді важко переосмислити, чому треба відмовлятися від радянських пережитків, хтось просто звик жити за певним шаблоном, а хтось просто цим не переймається взагалі.

Щодо так званого «жіночого дня», то, як на мене, святкувати вартувало б День Матері й День Батька. Сенс таких свят, гадаю, не треба окремо пояснювати.

Інше питання, що в Україні такі «шалені» зміни завжди відбуваються, аби відвернути увагу від загальніших проблем. Очевидно, що економіку навряд розвинеш, якщо у того, хто працює за мінімалку забрати один чи два вихідних. Мабуть, варто звернути увагу на інше. Наприклад, чому в країні вбивають малий на середній бізнес. За повідомленнями тих же ЗМІ, просто зі спілкування з підприємцями бачу, що ми б»ємо рекорди по закриттю ФОПів. А хіба не ця проблема заслуговує нагального громадського обговорення?! Натомість народ переймається питанням, що 1 та 2 травня уже не поїдеш садити картоплю в село, щоб нею прогодуватися. Отака вона декомунізація по-вкраїнськи.

Вікторія-Ніка Назарук  , переглядів: 508

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *